Układy Słoneczne

Układy Słoneczne w wykonaniu uczniów klas 6 a i b. ☄️☀️????

2022-11-07 18:51:46        dodał(a): mariola        Autor: p. Anita Kowalska - Krawczyk

Młodzi obywatele z klasy 2B

Dlaczego świętujemy niepodległość? Uczniowie klasy 2 B realizując II moduł projektu Uniwersytet Dzieci pt.”Młodzi obywatele” wybrali się do muzeum na warsztaty robienia Kotylionów Narodowych. Poznali miejsca Pamięci Narodowej oraz zapoznali się z wystawą zorganizowaną przed Muzeum. To była lekcja „małego patrioty”.

2022-11-07 18:42:42        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nadszedł czas na podsumowanie konkursów zorganizowanych w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Pierwszy konkurs jak co roku wymagał jesienno-tabliczkowej dekoracji drzwi wejściowych do Waszych sal lekcyjnych. Kto wygrał w tym konkursie?
I miejsce - sala 2 i klasa 8a
II miejsce - sala 3 i klasa 4a
III miejsce- sala 22 i klasa 5c.

2022-11-05 22:40:39        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Trajdos

#BezpiecznaSzkołaBezpiecznyUczeń

W ramach Projektu #BezpiecznaSzkołaBezpiecznyUczeńXXIIIedycja, uczniowie przeprowadzili "burzę mózgów" na temat sposobów niesienia pomocy i bycia uprzejmym wobec osób starszych ????????‍❤️‍????????????????????‍❤️‍????????.
Swoje wypowiedzi i pomysły, graficznie zilustrowaliśmy na koszulkach ????????????.
Oto konkretne propozycje, które przedstawiamy poniżej ????????.

2022-11-04 19:57:53        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu "Moja przygoda z komiksem"

...małe dzieła, które bawią i uczą, czyli... komiksy ????????✏️????????️????️✍️.

Niezmiernie miło Nam poinformować ????????????, że został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Literacko- Plastyczny "Moja przygoda z komiksem" ????️????️????.

Oto laureaci i ich nagrodzone prace:

⭐ W kategorii klas 1-3

???? I miejsce - Zofia Cichuta, PSP nr 7;

???? ll miejsce - Lena Ciemniewska, PSP nr 6;

???? III miejsce - Szymon Kaźmierski, PSP nr 7.

⭐ W kategorii klas 4-8

???? I miejsce - Maria Broszkiewicz, PSP nr 2;

???? II miejsce - Kinga Kucharska, PSP nr 2;

???? III miejsce - Tymon Łapeta, PSP nr 7.

Gratulujemy zwycięzcom ???????????? i serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom radomszczańskich szkół podstawowych za udział w konkursie ????.

Wasza wyobraźnia zadziałała ???? i daliście jej upust w Waszych oryginalnych komiksach.

Dziękujemy, że Nasz konkurs cieszył się zainteresowaniem z Waszej strony ????✍️????.

2022-11-03 22:44:30        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

"Nauczycielu! Podziel się książką!"

W naszej nauczycielskiej biblioteczne, która powstała w ramach innowacji “Nauczycielu! Podziel się książką!” znajdują się także książki z serii „Piernikowa wyspa” autorstwa Marzeny Żylińskiej . Jest ona inicjatorką Budząca się szkoła, zajmuje się metodyką, pod szyldem Edukatorium prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli. Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli. Zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, które umożliwiają odejście od metod podawczych i przejście do kultury uczenia się. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas. ????????????????‍????????????????

2022-11-02 14:49:02        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

...Kto ile zdążył,

tego mu cofnąć nie może. Wisława Szymborska

#szkolapamieta ????️❤️‍????????️❤️‍????

PSP nr 7 w Radomsku, w sposób szczególny wspomina tych, którzy odeszli i zapisali się w historii Naszej Szkoły. Uczniowie Siódemki odwiedzili groby i zapalili symboliczny znicz ????️❤️‍????????️❤️‍????, który jest wyrazem pamięci i szacunku dla osoby zmarłej. Nie zapomnieliśmy również o Grobie Nieznanego Żołnierza, upamiętniając żołnierzy poległych w czasie wojny.

2022-11-02 14:47:25        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

"Dzień Dyni" w klasie 1D

28 października w klasie 1 d odbył się Dzień Dyni. ???????????? Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe warzywo jakim jest dynia. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, ???? slalom dyniowy, dyniowy hokej, ????????skoki przez dynię, lepienie dyni z piasku. ????️????Nauczyliśmy się dyniowego wierszyka, obejrzeliśmy bardzo interesujący film o "Dniu dyni", kodowaliśmy i wykonaliśmy piękne prace plastyczne. ???????????? Dodatkowo wykonaliśmy dyniowy eksperyment, a na koniec próbowaliśmy dyniowych przysmaków, które bardzo nam posmakowały. ???????????? Ten dzień był pełen wrażeń, uśmiechu i radości.????????????

2022-10-29 15:46:33        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala

Wycieczka do lasu

Dzisiaj klasy 3b i 3c były na wycieczce w lesie. Pogoda nam dopisała, humory też. Było naprawdę super ????

2022-10-29 15:42:10        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Kaczmarczyk

"Dzień Dyni" w klasie 3b

Wczoraj w klasie 3b obchodziliśmy Dzień Dyni. Były zabawy, konkursy i wiele śmiechu.

2022-10-28 14:11:48        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Kaczmarczyk