Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nadszedł czas na podsumowanie konkursów zorganizowanych w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Pierwszy konkurs jak co roku wymagał jesienno-tabliczkowej dekoracji drzwi wejściowych do Waszych sal lekcyjnych. Kto wygrał w tym konkursie?
I miejsce - sala 2 i klasa 8a
II miejsce - sala 3 i klasa 4a
III miejsce- sala 22 i klasa 5c.

Wymienione klasy otrzymają dyplomy, a zwycięzca konkursu (czyli klasa 8a) Certyfikat Dnia Bez Pytania oraz puchar przechodni. Drugim konkursem było przeprowadzenie przez nauczycieli matematyki minitestów z tabliczki mnożenia (i tu dziękujemy nauczycielom za pomoc). Ci uczniowie, którzy napisali bezbłędnie test, otrzymali ocenę celującą wagi 1 i jeśli tylko wyrazili chęć, mogli uczestniczyć w II etapie konkursu matematycznego Arcymistrz Liczenia. Chętnych było bardzo dużo, jednak druga część była dość skomplikowana i zaskoczyła niektórych uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy wykazali się bardzo dobrym logicznym myśleniem i świetną rachunkowością. Kto to? Zobaczcie sami.
Mistrzami szkoły z maksymalną liczbą punktów zostają...
Blanka Nowińska z klasy 4b
Justin Nems z klasy 4a.
Zwycięzcy tegoż etapu otrzymają ocenę celującą wagi 2 (zamiast wagi 1) z matematyki w kategorii konkurs szkolny oraz dyplom i upominki. Rozdanie nagród nastąpi 15 listopada o godzinie 9:00 w stołówce szkolnej. Zapraszamy przewodniczących klas: 8a,5c i 4a oraz Mistrzów Blankę i Justina. Dziękujemy pięknie za udział i zapraszamy za rok.
Katarzyna Trajdos
Agnieszka Jędrzejczyk