Europejski Uniwersytet Latający

Europejski Uniwersytet Latający, to projekt, którego celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Poprzez praktyczne lekcje europejskie z udziałem znanych osób pragnie się pokazać uczniom i uczennicom, że Unia Europejska dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich codziennego życia a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne.

2017-11-25 13:25:25        dodał(a): mariola

Kocham Cię, Polsko!

Były dwie biało-czerwone drużyny, było kilka, mniej i trochę bardziej, skomplikowanych konkurencji. Były wspaniałe Panie Prowadzące, było mnóstwo emocji, zabawy a przede wszystkim sympatii z Polską. Tak w skrócie przebiegał dzisiejszy konkurs "Kocham Cię, Polsko", wzorowany na telewizyjnym programie emitowanym w TVP2.

2017-11-21 22:37:02        dodał(a): mariola

Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

16 listopada 2017 r. w ZSDiOŚ w Radomsku odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach: utwory poetyckie i pieśni o tematyce patriotycznej.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum: Aleksandra Drzewowska (klasa IIC), Natalia Wężyk (klasa IIIC), Kinga Mruklik (klasa IIB) oraz szkoły podstawowej - Magdalena Kierasińska i Katarzyna Mazur - obie z klasy VIIB.

2017-11-19 18:19:13        dodał(a): mariola        Autor: p. Katarzyna Braszczyńska

Patriotyczny pokaz mody

Był i czerwony dywan i reflektory a tym samym jedyny niepowtarzalny, unikatowy, patriotyczny pokaz mody, na którym modelami i modelkami byli znani, cenieni, rozpoznawalni Polacy - ambasadorzy nauki, sztuki, muzyki, sportu i rozrywki, którzy swoją postawą porywają tłumy, powodują, że o Polsce i Polakach jest głośno na całym świecie.
Mają w sobie tę niepowtarzalną patriotyczną nutkę!

2017-11-16 22:21:44        dodał(a): mariola

Zaczytani w bajkach – książka nas łączy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 roku odbywał się pod hasłem: "Książka nas łączy". Z tej okazji dnia 30 października odbyło się wśród klas 3 i 5 PSP czytanie bajek.

2017-11-13 21:31:41        dodał(a): mariola        Autor: p. Agnieszka Prudło

Dał Polsce Wolność ....

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przedstawieniem słowno-muzycznym zaprezentowali wspaniałą lekcję historii, zwracając szczególną uwagę na postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Na koniec uroczystości przedstawiciele klas IV-VII PSP oraz II - III gimnazjalnych wystąpili w roli sobowtórów Józefa Piłsudskiego.

2017-11-10 22:29:02        dodał(a): mariola        Autor: Mariola Pokropska

Jestem dumny, bo jestem Polakiem. A TY?

Kto ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak twój?
Orzeł biały.

2017-11-09 21:38:19        dodał(a): mariola

NOWY PLAN

Nowy plan obowiązuje od 6 listopada

2017-11-01 19:12:17        dodał(a): mariola

Czy gry komputerowe szkodzą uczniom?

Czym są uzależnienia behawioralne, a szczególnie uzależnienie od gier komputerowych? Jak je rozpoznać? Jak pomóc osobie uzależnionej, gdzie szukać wsparcia? Jakie są pozytywne, ale przede wszystkim negatywne konsekwencja nadużywania gier komputerowych? Gdzie kończy się granica zabawy, a zaczyna poważny problem z uzależnieniem?
2017-10-31 22:59:31        dodał(a): mariola

Uczeń bezpieczny w sieci

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w cyberprzestrzeni szkoła przystąpiła do konkursu „Uczeń bezpieczny w sieci” III edycja. Przyłącz się do działań i razem z nami bądź bezpieczny w sieci!!!! Zadania konkursu: „Uczeń bezpieczny w sieci” realizowane są od października do końca marca 2018:

2017-11-04 23:01:30        dodał(a): mariola        Autor: Mariola Pokropska