Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

16 listopada 2017 r. w ZSDiOŚ w Radomsku odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach: utwory poetyckie i pieśni o tematyce patriotycznej.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum: Aleksandra Drzewowska (klasa IIC), Natalia Wężyk (klasa IIIC), Kinga Mruklik (klasa IIB) oraz szkoły podstawowej - Magdalena Kierasińska i Katarzyna Mazur - obie z klasy VIIB.

W konkursie recytatorskim/gimnazjum / pierwsze miejsce zdobyła Natalia Wężyk, recytując fragment "Kwiatów polskich" Juliana Tuwima.
Wyróżnienie otrzymały Aleksandra Drzewowska i Kinga Mruklik.
W kategorii pieśń patriotyczna/szkoły podstawowe/ Magdalenia Kierasińska i Katarzyna Mazur otrzymały wyróżnienia.
Magdalena Kierasińska zdobyła też drugą nagrodę w organizowanym przez PSP nr9 w Radomsku VI Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej.
Serdecznie gratulujemy!

2017-11-19 18:19:13        dodał(a): mariola        Autor: p. Katarzyna Braszczyńska