Uczeń bezpieczny w sieci

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w cyberprzestrzeni szkoła przystąpiła do konkursu „Uczeń bezpieczny w sieci” III edycja. Przyłącz się do działań i razem z nami bądź bezpieczny w sieci!!!! Zadania konkursu: „Uczeń bezpieczny w sieci” realizowane są od października do końca marca 2018:

1. Prywatność i bezpieczeństwo – czy wiesz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem? – przygotowanie tablicy z wykazem właściwych zachowań w sieci.
2. Mobilne środowisko edukacyjne w mojej szkole – czyli nowe technologie wykorzystywane w nauczaniu.
3. Przeprowadzenie pogadanki na temat „Nie jestem anonimowy w sieci”.
4. Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych – pogadanka na temat zagrożeń związanych z zamieszczaniem i udostępnianiem zdjęć oraz treści w sieci.
5. Czy gry komputerowe szkodzą uczniom? – zorganizowanie spotkania z Policją/psychologiem na temat agresji i przemocy rówieśniczej wynikającej z fascynacji grami.
6. „Jak spędzam wolny czas w sieci?” – prace pisemne/ plastyczne i zdjęcia uczniów.
7. Przygotowanie plakatu pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”.

Koordynatorzy działań: p. M. Pokropska oraz p. K. Trajdos, będą na bieżąco informowały o działaniach oraz konkursach.

2017-11-04 23:01:30        dodał(a): mariola        Autor: Mariola Pokropska