Czy gry komputerowe szkodzą uczniom?

Czym są uzależnienia behawioralne, a szczególnie uzależnienie od gier komputerowych? Jak je rozpoznać? Jak pomóc osobie uzależnionej, gdzie szukać wsparcia? Jakie są pozytywne, ale przede wszystkim negatywne konsekwencja nadużywania gier komputerowych? Gdzie kończy się granica zabawy, a zaczyna poważny problem z uzależnieniem?

Na te wszystkie pytania dzieci i młodzież uzyskała dziś odpowiedź podczas spotkania z pedagogiem szkolnym p. Tomaszem Mazur w ramach zajęć profilaktycznych, wzięli w nich udział uczniowie klas IV- VII oraz II i II gimnazjum. Uczniowie obejrzeli dwa filmy edukacyjne, jeden pt. "Zamęt w głowie" z serii "Owce w sieci" oraz film edukacyjny Ministerstwa Zdrowia i Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych o szkodliwym wpływie gier komputerowych na zdrowie młodego człowieka. Uczniowie poznali wyniki badań społecznych, zapoznali się z wypowiedziami specjalistów, a także obejrzeli reportaż przygotowany przez TVP1.

Zajęcia przeprowadzone były w ramach konkursu "Uczeń Bezpieczny w sieci" oraz "Cybernauci".

2017-10-31 22:59:31        dodał(a): mariola