Turniej Piłki Siatkowej

2 grudnia 2017 roku w sobotę odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa LZS Start Lgota Wielka (rocznik 2004) w Brudzicach. W turnieju brały udział klub LZS Start Lgota Wielka, GKS Kamieńsk oraz UMLKS Radomsko.
Wyniki Spotkań:
2017-12-03 18:08:56        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Światowy Dzień Walki z Aids

1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Aids. Uczniowie klasy 7b oraz 2c gimnazjum przyłączyli się do akcji "Czerwona Kokarda", której celem było przypomnienie istoty symbolu czerwonej kokardki jako znaku solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami oraz przyjaciółmi.

2017-12-02 22:12:16        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska - Serwa

Andrzejkowe wróżby w naszej szkole

Wprawdzie nie wieczorem, ale podczas przerw uczniowie naszej szkoły (29 listopada) spotykali się, by zgodnie z tradycją powróżyć. Przygotowane na tę okoliczność stanowisko pozwoliło odczytać przyszłość z kart, poznać imię przyszłego ukochanego i ukochanej. Mogliśmy też sprawdzić, czy spełnią się nasze marzenia, bo rzut kostkami, zapowiadał same radosne doświadczenia.

2017-11-29 22:52:54        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Dyrektor PSP 7 informuje, iż w środę 29.11.2017r.
odbędą się zebrania z rodzicami
według następującego porządku:

godz. 17.00- klasy 0-IV

godz. 18.00 - klasy V-VII  i II-III gimnazjalne.

2017-11-27 16:42:09        dodał(a): mariola

PROJEKT INSTYTUTU MATKI I DZIECKA W WARSZAWIE

Uczennice klas drugich gimnazjum naszej szkoły wezmą udział w projekcie profilaktycznym o nazwie „Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt z wykorzystaniem techniki telemonitoringu” w skrócie „ZDROWA JA” organizowanym przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

2017-11-28 22:00:59        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Stępień

RSO - Regionalny System Ostrzegania

Z uwagi na wydarzenia związane z występowaniem groźnych zjawisk atmosferycznych (gwałtowne burze czy silne wichury), które miały miejsce na terenie naszego kraju, na prośbę Wojewody Łódzkiego zachęcamy do korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

RSO czyli Regionalny System Ostrzegania umożliwia powiadamianie mieszkańców o istniejących zagrożeniach. Poprzez strony internetowych urzędów wojewódzkich, naziemną telewizję cyfrową, naziemny multipleks cyfrowy MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, telegazetę, z wykorzystaniem napisów DVB, a także poprzez aplikacje na telefony komórkowe (smartfony). Dodatkowo rozpowszechniane są poradniki wskazujące sposób postępowania w niektórych sytuacjach kryzysowych.

Bezpłatna aplikacja RSO jest dostępna w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy:

Więcej informacji o RSO można znaleźć na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, pod adresem: https://mac.gov.pl/

2017-10-26 21:39:51        dodał(a): mariola

Sukces wokalny uczennic

W poniedziałek 27 listopada uczennice klasy 7b, Magdalena Kierasińska w duecie z Katarzyną Mazur, zajęły II miejsce podczas III Radomszczańskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania talentu wokalnego.

2017-11-28 22:00:59        dodał(a): mariola        Autor: p. K.Madalińska-Serwa

Turniej Piłki Siatkowej

W dniu 25.11.2017 odbył się w Pajęcznie turniej Piłki Siatkowej w Pajęcznie o Puchar Prezesa MUKS Libero Pajęczno "Młodziczka" rocznik 2004/2005. W turnieju tym brały udział 3 kluby:
- MUKS Libero Pajęczno
- UKS Zduńska Wola
- UMLKS Radomsko
2017-11-26 19:36:04        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Śniadanie daje moc

Uczniowie klasy III b wzięli udział  w corocznej ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", która zachęca do zdrowego odżywiania. Drugie śniadanie tego dnia było prawdziwą witaminową ucztą.

2017-11-25 15:21:01        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Sukcesy uczniów klasy IIIB

Maja Anysz zdobyła I miejsce w organizowanym przez MDK patriotycznym konkursie plastycznym "Piłsudski oczami Radomska".
Igor Buliński trenujący pod okiem swojego taty zanotował zwycięstwo w Jesiennych Mistrzostwach Radomska w badmintonie.

2017-11-25 15:07:10        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska