Światowy Dzień Walki z Aids

1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Aids. Uczniowie klasy 7b oraz 2c gimnazjum przyłączyli się do akcji "Czerwona Kokarda", której celem było przypomnienie istoty symbolu czerwonej kokardki jako znaku solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami oraz przyjaciółmi.

Na terenie szkoły odbył się również happening #pozytywni. Zadaniem uczniów było przyniesienie czerwonej szminki, pomalowanie ust, przypięcie czerwonej kokardki oraz zrobienie selfie, które opublikowane na Facebooku lub Instagramnie miało mieć hashtagi #pozytywni #mamytowekrwi.  W ten sposób mogliśmy dołączyć do plejady gwiazd, które już wsparły akcję manifestując swój pozytywny stosunek, pozbawiony jakichkolwiek uprzedzeń do osób żyjących z HIV.

2017-12-02 22:12:16        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska - Serwa