PROJEKT INSTYTUTU MATKI I DZIECKA W WARSZAWIE

Uczennice klas drugich gimnazjum naszej szkoły wezmą udział w projekcie profilaktycznym o nazwie „Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt z wykorzystaniem techniki telemonitoringu” w skrócie „ZDROWA JA” organizowanym przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

W założeniu projekt ma się przyczynić do wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczenia; bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań związanych z siedzącym trybem życia tj. spędzania czasu przed komputerem lub telewizorem; poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych tj. palenia papierosów, picia alkoholu, czy zażywania narkotyków oraz podniesienia ogólnej wiedzy dziewcząt w zakresie zdrowia. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie zaawansowany gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą.
Wierzymy, że wzbogaci on wiedzę naszych uczniów w zakresie zdrowia oraz znacząco przyczyni się do zmiany stylu życia oraz poprawy zachowań zdrowotnych młodzieży. Zmiany te będą inwestycją w ich zdrowie dziś i w przyszłości.

W imieniu organizatorów z góry dziękujemy za pomoc w realizacji projektu.

2017-11-28 22:00:59        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Stępień