Znamy zwycięzców konkursu literackiego!

28 kwietnia 2023 roku rozstrzygnięty został szkolny konkurs literacki, który adresowany był do uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy pisali lepieje o dowolnej tematyce. Zwyciężył Mikołaj Garbaciak z klasy IVB, drugie miejsce zajęli: Oskar Gnoiński (klasa VIII D) i Justin Nems (klasa IV A), a trzecie Szymon Starczewski (klasa V C) i Patryk Migodziński (klasa VI A). Wyróżnienia otrzymali: Marcel Gnoiński (klasa V C), Martyna Śpiechowicz (klasa VIII C) i Miłosz Wilk (klasa VIII D).
Lepiej to krótki, jednozdaniowy, często nonsensowny, groteskowy wierszyk. Zbudowany jest z dwóch ośmiozgłoskowych wersów. Pierwszy wers zaczyna się od jednego ze słów: lepiej, lepszy, lepsza, lepsze, a drugi od słów: niż, niźli, niżeli, aniżeli. Konkurs zorganizowany był w ramach ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”.
Przeprowadziły go nauczycielki języka polskiego: Agnieszka Prudło i Agnieszka Nowakowska.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów! ????????

2023-04-29 12:45:50        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło, p. A. Nowakowska