X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już we wrześniu, kiedy to jako szkoła zgłosiliśmy chęć udziału w akcji na stronie www organizatorów. Jakie podjęliśmy kroki? Popatrzcie i poczytajcie ☺️
Krok1 Wystrój drzwi wejściowych do klas
Krok2 Mini testy z tabliczki mnożenia
Krok3 Konkurs na MEM o tabliczce mnożenia Krok4 Konkurs dla uczniów klas 7 i 8 " Łamigłówki matematyczne".
Krok4 Konkurs dla uczniów klas 7 i 8 " Łamigłówki matematyczne".

"Wystrój drzwi" był konkursem dla klas 4-8 ale chętnie też do akcji przyłączyły się klasy trzecie. To bardzo fajne posunięcie młodszych uczniów, bo dobrze wiemy, że bez znajomości tabliczki w klasach starszych byłoby trudno. Mini testy zostały przeprowadzone przez nauczycieli matematyki w poszczególnych klasach 3-8. Uczniowie, którzy zdobyli max punktów otrzymali odznakę Experta TM oraz oceny bdb do dziennika. Za pomoc w przeprowadzeniu testów dziękujemy p. Dygudaj, p. Żakowi, p. Stępień i p. Szalińskiej. Bardzo rozbawił nas natomiast konkurs na Mem. Wniósł on wiele pozytywnych emocji do tych szarych, ponurych dni. Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością, poczuciem humoru oraz dystansem do samego siebie. Ostatni konkurs to Łamigłówki matematyczne. Uczniowie klas 7 i 8 rywalizowali w parach o tytuł mistrza. Rwali włosy z głowy ???? aby rozwiązać cudaczne zadania. Mimo niskiego ciśnienia na dworze, złej aury pogodowej nie poddawali się i ostro walczyli ????????

Zwycięzców konkursów ogłosimy w poniedziałek.

Dziękujemy za udział wszystkim uczniom a nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Katarzyna Trajdos i Agnieszka Jędrzejczyk

2020-10-19 06:57:51        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Trajdos