Wycieczka do Warszawy

Koniec września i początek października dla klas 3a i 3b był bardzo udany. Obie grupy wyjechały  na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Bogaty program wycieczki obfitował w liczne atrakcje. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem mogli eksperymentować w Centrum Nauki Kopernik. W prostych doświadczeniach poznawali zasady działania wielu zjawisk przyrody i urządzeń stworzonych przez człowieka. Zwiedzili również zabytki Starego Miasta i poznali dzięki przewodnikowi, ciekawe historie dotyczące stolicy.

Ważnym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym. Wśród uczniów jest wielu przyszłych piłkarzy i kibiców.  Drugi dzień obfitował w mnóstwo wrażeń artystycznych. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym i poznały wiele arcydzieł polskiej sztuki. Odwiedzili także Muzeum Miniatur, w którym mogli zaobserwować budowle dawnej Warszawy, a także dowiedzieć się jak wyglądało życie ludzi w mieście kilkaset lat temu.  Ważnym punktem programu była wizyta przy Grobie Nieznanego Żołnierza i obserwacja zmiany warty. Uczniowie uczcili również pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego.  Warszawa pożegnała nas wieczorem  pięknym, rozświetlonym pejzażem miasta.

2019-10-03 17:47:23        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska