Wycieczka do Muzeum Zapałek w Częstochowie i Osikowej Doliny w Koziegłowach

3 kwietnia 2023 roku uczniowie klas: I d i III d wybrali się na wycieczkę do Muzeum Zapałek w Częstochowie i Osikowej Doliny w Koziegłowach. ☺️ W pierwszej kolejności dzieci zwiedziły i poznały historię Muzeum Zapałek w Częstochowie. Uczniowie obejrzeli zabytkowy park maszynowy oraz prześledzili cykl produkcyjny od korowania drewna przez wytwarzanie patyczków po pakowanie zapałek do pudełek. Następnie udaliśmy się do Osikowej Doliny - to miejsce urzekło wszystkich. Dzięki uczestnictwu w warsztatach dzieci miały możliwość zapoznania się z mało znaną techniką rękodzieła z tego naturalnego surowca.

Pod opieką instruktorów, dzięki oryginalnej technice dzieci wykonały wielkanocne ozdoby z wiórów drewna osikowego. Warsztaty w Osikowej Dolinie to wyjątkowa lekcja tradycji połączona z możliwością rozwoju zdolności manualnych, artystycznych i kreatywności. ???????????? Dzieci w cudownych nastrojach wróciły do domów ciesząc się z własnoręcznie wykonanych ozdób, które ozdobią ich domy w Święta Wielkanocne. ????????

2023-04-03 19:09:40        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala