Warsztaty lingwistyczne dla gimnazjalistów

22 lutego w galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku odbyły się warsztaty lingwistyczne dla młodzieży klas gimnazjalnych. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach współpracy między I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku i Muzeum Regionalnym w Radomsku. To kolejny element projektu „Poezja współczesna i jej interpretacje – w słowie i obrazie”, który będzie realizowany w I LO przez kolejne miesiące.

W warsztatach uczestniczyła młodzież gimnazjalna (117 osób) wraz z nauczycielami języka angielskiego i niemieckiego. Podstawowym celem spotkania było poszerzanie kompetencji językowych w zakresie praktycznej znajomości języków angielskiego i niemieckiego wsparte umiejętnościami z zakresu języka ojczystego. Uczniowie podczas zajęć utrwalili, a także poszerzali słownictwo oraz kształcili umiejętności komunikacyjne. Podczas warsztatów liczyła się nie tylko wiedza, ale również tempo pracy. Uczniowie w skupieniu pochylali się nad kolejnymi, niełatwymi zadaniami. Mieli również okazję podziwiać swoich starszych kolegów (uczniów klas trzecich I LO) podczas odgrywania kolejnych scenek dotyczących tematyki biznesu.

Uczniowie naszej szkoły zajęli II i III miejsce:
II miejsce – Jakub Michalski, Bartłomiej Młynarczyk, Piotr Dmoch
III miejsce – Mateusz Wędzonka, Hubert Rosik, Piotr Droś