VI Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

???? Dnia 29 listopada 2022 r. w PSP nr 4 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany wspólnie przez nauczycieli bibliotekarzy PSP nr 4 i PSP nr 7.
Zaproszonych gości i uczestników powitali dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół PSP nr 4 – pani Izabela Iwanowicz i PSP nr 7 pan Radosław Bartnik.
W Konkursie wzięło udział 17 uczniów radomszczańskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Mrozińska z kl. 5c i Justin Nems z kl. 4a.
Milena przeczytała fragment powieści Ewy Nowak pt. „Środek kapusty” zaś Justin Nems fragment powieści Sempe i Gościnnego pt. „Wakacje Mikołajka”.

Jury konkursu w składzie: pani Renata Barwaśna–Kowalczyk – kierownik Oddziału dla dzieci MBP w Radomsku, pani Joanna Woźniak – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Radomsku oraz pani Agnieszka Kostrzewa- logopeda PSP nr 4 , oceniło zmagania uczniów i wyłoniło zwycięzców.

Oto oni:
Mistrz pięknego czytania: Tymoteusz Trzeciak z PSP nr 5
I miejsce- Lena Bajon z PSP nr 1 oraz Magdalena Tkacz z PSP nr 4
II miejsce- Barbara Kaszuwara z PSP nr 10
III miejsce – Justin Nems z PSP nr 7

Wyróżnienia:
Aleksandra Kowalczyk z PSP nr 6
Monika Gnoińska z PSP nr 9
Julia Stępień z PSP nr 2
Bartłomiej Bałut z PSP nr 3

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach!

2022-11-30 14:09:32        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Fimowicz - Bednarska