UCZ SIĘ I BAW RAZEM Z NAMI - GRY I ZABAWY DYDAKTYCZNE

Dziś odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej UCZ SIĘ I BAW RAZEM Z NAMI - GRY I ZABAWY DYDAKTYCZNE dla uczniów klasy 2c. ???????????? Uczniowie tym razem musieli zmierzyć się z trzema zadaniami, które doskonaliły umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 20.
???????????????????? ???? Pierwsza aktywność polegała na rozwiązaniu zadania z treścią, którego poprawne rozwiązanie pozwoliło na otworzenie kłódki. Dzięki czemu grupa zadaniowa mogła przejść do kolejnego etapu.

???????? ???????? Podczas drugiej aktywności uczniowie musieli według określonego kodu ułożyć wieże z kolorowych kubeczków. Zgodność wykonanego zadania potwierdzały odpowiednie obliczenia matematyczne.
➕➖ ???? Ostatnie zadanie to matematyczna konkurencja. Ekspert odczytywał działania matematyczne, a uczniowie podzieleni na grupy musieli pod presją czasu na nie odpowiedzieć zakrywając kubeczek z odpowiednim wynikiem. ???? Podczas tych zajęć obecny był również pan Dyrektor, który wcielił się w rolę eksperta. ???? Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem biorą udział w takiego rodzaju zajęciach, które poprzez zabawę pozwalają im na utrwalenie poznanych podczas zajęć edukacyjnych treści. ????????????????

2022-11-24 21:38:20        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka