Turniej Samorządowy

W dniu 21 marca 2014r. w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku odbył się w ramach projektu „Lajkujemy Korczaka” Turniej Samorządowy, w którym wzięło udział radomszczańskich szkół podstawowych. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy mieli do wykonania zadania związane ze znajomością praw dziecka zapisanych w Konwencji o Prawach Dziecka. Drużyna plastyków wykonała pracę plastyczną na temat miejsca w Radomsku przyjaznych dzieciom. Drużyna intelektualistów rozwiązała test wiedzowy, krzyżówkę i odpowiedziała na wylosowane pytania. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury pod przewodnictwem pani Jolanty Ślęzak. Oczekując na werdykt jury, uczestnicy turnieju obejrzeli spektakl pt. „Król Maciuś reformator” oraz zapoznali się z prezentacją poświęconą życiu i twórczości Janusza Korczaka.

Wyniki turnieju i nagrody:

I miejsce   Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 – aparat fotograficzny

II miejsce  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 – drukarka

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8  - odtwarzacz CD

Turniej był okazją do integracji uczniów radomszczańskich szkół podstawowych i dobrej wspólnej zabawy.

2014-03-23 09:22:28        dodał(a): mariola