Światowy Dzień Wody

26.03.2014 odbyła się w szkole krótka uroczystość, przygotowana przez panie: A. Chowaniec i H. Kamińską  nt. Światowego Dnia Wody.

Woda jest bezcennym darem, więc używaj ją z umiarem

Z tej okazji uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Klasy IV- VI  przygotowały na godzinach wychowawczych plakaty z hasłem  Każda  kropla wody ma swoją wartość, szanuj wodę. Kolorowe plakaty  ozdobiły korytarz  szkolny  SP.
Podczas krótkiego apelu,  p. A. Chowaniec  opowiedziała uczniom o znaczeniu wody we współczesnym świecie.  Była to doskonała okazja, aby pomyśleć o jakości wody, której używamy na co dzień.

Woda, z którą mamy styczność każdego dnia, ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, stan skóry i włosów czy smak spożywanych potraw. Duże jej ilości zużywamy do mycia naczyń czy prania ubrań, a nie każdy wie, że od jakości wody zależy żywotność  i skuteczność pralek czy zmywarek.

Wyniki konkursu:

Karolina Kubik kl. VI A