Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Pierwszym etapem było przygotowanie się do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji VIII WMTDay 2018, przygotowanie plakatów i rozwieszenia ich w szkole oraz dekoracja drzwi do sal lekcyjnych. Wszystkie klasy wywiązały się z tego zadania znakomicie.

W drugim dniu akcji przeprowadzony został egzamin z tabliczki mnożenia przez Egzaminatorów (uczniów klas VIII), którzy w dniu 27 września 2018 roku zdali egzamin. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII losowali zestawy i w ciągu około od 1 minuty do 3 (w zależności od trudności zestawu) musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 53 uczniów.

W trzecim dniu akcji (28 września) przeprowadzane były podczas przerw zabawy dla chętnych "Królowa skakanki" oraz "Unihokej matematyczny". Uczniowie chętnie brali udział w zaproponowanych grach co sprzyjało też integracji rówieśniczej. Zabawy prowadzone były przez uczennice klasy VIa.

Podsumowanie akcji nastąpiło w dniu 4 października, wręczenie dyplomów oraz nagród.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim małym i dużym pomocnikom.

Koordynatorzy w klasach IV-VII– p. Katarzyna Trajdos, p. Agnieszka Jędrzejczyk.

Koordynatorzy w klasach I-III – p. Paulina Szalińska

2018-11-13 09:59:38        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Trajdos