Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji VII WMTDay 2017, przygotowanie plakatów i rozwieszenia ich w szkole oraz dekoracja drzwi do sal lekcyjnych. Większość klas wywiązała się z tego zadania znakomicie.

W drugim dniu akcji przeprowadzony został egzamin z tabliczki mnożenia przez Egzaminatorów (uczniów klas VII), którzy w dniu 27 września 2017 roku zdali egzamin. Uczniowie klas IV-VII losowali zestawy i w ciągu około minuty musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 47 uczniów.
W trzecim dniu akcji (28 września) przeprowadzane były podczas przerw zabawy dla chętnych "Królowa skakanki " oraz "Unihokej matematyczny". Uczniowie chętnie brali udział w zaproponowanych grach co sprzyjało też integracji rówieśniczej. Zabawy prowadzone były przez uczennice gimnazjum.

29 września odbyło się podsumowanie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia - drużyny dwuosobowe z klas IV-VII rywalizowały między sobą rozwiązując typowe zadania matematyczne, rebusy i zagadki.

Podsumowanie akcji nastąpiło w dniu 4 października, czyli rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów oraz nagród.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim małym i dużym pomocnikom.

Koordynatorzy – p. Katarzyna Trajdos i p. Piotr Żak.

2017-10-04 21:46:27        dodał(a): mariola        Autor: p. Katarzyna Trajdos