Sukces uczniów klas I-III

12 marca chętni uczniowie z klas I-III przystąpili do XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński.. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty.

Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy.

Wśród uczestników najlepszy okazał się Ernest Bugajczyk z klasy I B, zdobywając II miejsce. Wyróżnienia otrzymali Alicja Kowalczyk z II A oraz Bartosz Soja z III A. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zapraszamy za rok; koordynatorki konkursu Mariola Wiśniewska i Joanna Brylik.

2019-05-29 22:09:31        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska