Sukces Szkolnego Koła PCK

1 grudnia 2014 w MDK w Radomsku zorganizowana została uroczysta Gala Wolontariatu PCK. Spotkanie odbyło się z okazji Światowego Dnia Wolontariusza (5 grudnia) i Światowego Dnia Walki z AIDS (1 grudnia).

Podczas Gali Wolontariatu wręczone zostały statuetki, nagrody, dyplomy i podziękowania za rok intensywnej pracy i zaangażowania wolontariuszy. Rozstrzygnięto ogłoszone na początku roku konkursy. Oto wyniki:
Tytuł "Najaktywniejsze SK PCK 2014" zdobyła nasza szkoła (w kategorii zespół szkolno-gimnazjalny). Najlepszymi społecznymi instruktorami młodzieżowymi PCK 2014 została Aleksandra Furmańczyk (kategoria gimnazja)  nasza absolwentka.
W tym roku tytuł oraz odznakę Społecznego Instruktora Młodzieżowego PCK otrzymały  Aleksandra Furmańczyk, Martyna Kotulska.
Na gali rozstrzygnięto także międzyszkolny konkurs plastyczny "Wiem, co zdrowe” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. I miejsce zajęła nasza uczennica Olga Surosz (PSP nr 7).
Młodzież radomszczańskiej Grupy SIM PCK z okazji Światowego Dnia AIDS zaprezentowała spektakl pantomimiczny opierający się na tematyce HIV/AIDS pt. "Łańcuszek”. Goście obejrzeli także prezentacje multimedialne pokazujące efekty tegorocznej pracy radomszczańskiego oddziału PCK, Grupy SIM PCK oraz Szkolnych Kół PCK  (pokazana została również nasza prezentacja).

Opiekunki PCK
Elżbieta Stępnicka