Sukces na Festiwalu Maryjnym

26 maja na Jasnej Górze odbył się XIII Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria.
W ramach festiwalu przeprowadzono konkursy: plastyczny i muzyczny. Na konkurs plastyczny nadesłano ponad 400 prac z całej Polski, zaś w muzycznym wzięło udział 100 solistów. Organizatorem Festiwalu jest częstochowskie Stowarzyszenie „Sancta Maria”.

Patronat honorowy objęli abp Wacław Depo, przeor Klasztoru Jasnogórskiego o. Marian Waligóra.

Już od czterech lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w zmaganiach festiwalowych. W tym roku praca ucznia naszej szkoły Alana Saternusa zatytułowana „Dziękuję Ci Mamo” szczególnie zachwyciła Jury i Alan zdobył I miejsce w kategorii klas I- IV.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w sali papieskiej na Jasnej Górze.

Gratulujemy Alanowi i życzymy mu dalszych sukcesów.

2019-05-28 07:35:32        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk