SDiM. O Pużaku na posiedzeniu MRM

Igor Kęsy i Mateusz Patalan promują wiedzą na temat Kazimierza Pużaka. Tym razem wybrali się na posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku, podczas którego zapoznali młodzieżowych radnych z biografią przewodniczącego podziemnego parlamentu Rady Jedności Narodowej. Wspomnieli także o rozpoczęciu swoich działań mających na celu upamiętnienie postaci bohatera swoich działań.

- Dziękujemy Panu Przewodniczącemu, Jakubowi Rochowskiemu za możliwość przybliżenia młodzieżowym radnym postaci Kazimierza Pużaka. Liczymy, że będzie to impuls także dla “dorosłej” Rady Miasta, aby przysiąść nad tematem upamiętnienia Kazimierza Pużaka w Radomsku - podsumowuje spotkanie Mateusz Patalan.

- Ciekawie było zobaczyć jak wygląda praca Młodzieżowej Rady Miasta od środka - dodaje Igor Kęsy.

Co ważne, nasi kandydaci do XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży otrzymali zaproszenie na kolejne posiedzenie, które odbędzie się w połowie kwietnia.

Zobacz galerię zdjęć.

Organizatorem XXV Sesji Sejm Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłym roku są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

2019-03-31 17:47:40        dodał(a): mariola