Radomszczańska Szkoła Liderów “Po Drabinie”

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że już od września 2016 r. rozpoczniemy realizację nowego projektu ph. “Radomszczańska Szkoła Liderów - Po Drabinie” w ramach programu “Bank Ambitnej Młodzieży”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Zachodniego WBK.

Przygotowany przez nas wniosek uzyskał aprobatę i otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 500 zł! W działaniach, trwających od września 2016 r. do czerwca 2017 r. uczestniczyć będą członkowie SKE “Młodzież dla Europy” oraz uczniowie “klasy europejskiej”.

Skąd pomysł na taki właśnie projekt? Chcemy, aby uczestnicy wykształcili w sobie takie umiejętności, dzięki którym sami inicjować będą działania prospołeczne, proobywatelskie w swoim środowisku lokalnym.

Projekt realizowany będzie etapami w oparciu o trzy szczeble - “drabiny liderstwa”:
a) “Opowiedz mi, a zapamiętam!”, cykl spotkań z filmowcem, samorządowcami, dziennikarzem, posłami oraz przedstawicielami NGO’s
b) “Pokaż mi, a zrobię to!”, warsztaty, będące cyklem gier, zabaw, obrazujących, jak być liderem, jak prezentować się publicznie
c) “Pozwól mi zrobić, a zrozumiem!”, uczestnicy sami organizują symulację, w trakcie której tworzą młodzieżową radę miasta oraz debatę oksfordzką na temat związany z młodzieżowym liderstwem.

Wyniki konkursu grantowego.

Czym jest “Bank Ambitnej Młodzieży”?
Program Bank Ambitnej Młodzieży (BAM) ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska, narodu i państwa polskiego.

Jakie są cele programu?
Program ma uczyć określania potrzeb lokalnych społeczności, definiowania celów, tworzenia wspólnot zadaniowych, rozwiązywania problemów i realizowania zadań na poziomie lokalnym przez młodych ludzi kształtujących swoje postawy społeczne. Jednym z celów jest zdefiniowanie cech jednostki potrzebnych do efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie obywatelskim takich jak: wiedza, komunikacja interpersonalna, wrażliwość społeczna, zdolności przywódcze oraz umiejętność budowania pozycji lidera. Warunkiem postawy prospołecznej jest zakorzenienie jednostki w historii i kulturze, tak w wymiarze lokalnym jak i narodowym.

Organizatorem konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży” (BAM) jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły.

2016-06-21 08:31:26        dodał(a): mariola