PROGRAM „JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE"

W dniu 20.06.2018 r. w naszej szkole podsumowany został Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”, który u nas był realizowany okresie marzec – czerwiec 2018r . Jego odbiorcami byli uczniowie klas IV i V wraz z rodzicami. Organizatorem projektu był Urząd Miasta Radomsko. Zajęcia z uczniami prowadzili wychowawcy klas, a rolę koordynatorów pełniły: pani psycholog Ewa Hanulak i pedagog szkolny Mariola Jędrych.

Cele programu to:
• opóźnianie momentu, w którym młodzi ludzie sięgają po raz pierwszy po alkohol (inicjacji alkoholowej),
• zmniejszenie spożycia alkoholu wśród nastolatków, którzy inicjację alkoholową mają już za sobą.
Podczas godzin wychowawczych uczniowie uczestniczyli w zajęciach, do których otrzymali niezbędne materiały. Każde z dzieci miało wraz z rodzicami utworzyć Drużynę Domowych Detektywów, realizując tym samych drugą część programu w swoich domach. We wszystkich klasach wytypowani zostali Liderzy, którzy zostali przez swoich wychowawców odpowiednio przeszkoleni do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.
Zwieńczeniem całego projektu był „Poranek Jasia i Małgosi”. W spotkaniu tym uczestniczyli wszyscy uczniowie, wychowawcy oraz zaproszeni rodzice. Dzieci prezentowały prace, stanowiące efekt wielotygodniowej pracy, prowadzili zabawy, przygotowali wernisaż prac, poświęconych zagadnieniom dotyczącym profilaktyki sięgania po alkohol przez młodych ludzi.
Wszystkim rodzicom dziękujemy za duże zaangażowanie w realizację programu.

Wychowawcy klas IV oraz V
Koordynatorzy programu