Otwarcie Ekopracowni pod chmurką "Ogród siedmiu zmysłów"

Pierwszy etap realizacji projektu pn Ekopracownia pod chmurką, dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi, możemy uznać za zakończony.
Dnia 26 września nastąpiła oficjalna  inauguracja działalności "OGRODU SIEDMIU ZMYSŁÓW".  Uczestników ceremonii powitał Pan Dyrektor, następnie zabrał głos Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc.

Uroczystego otwarcia Ekopracowni pod chmurką dokonali:

Pan prezydent Jarosław Ferenc

Pan dyrektor Radosław Bartnik

Pani Iza Randak z Nadleśnictwa Radomsko

Pan przewodniczący RR Kamil Bugdal.

Na uroczystość przybyły również  przedszkolaki z zaprzyjaźnionego PP nr 5.

Następnym punktem w  programie uroczystości były zajęcia otwarte - podróż, w której przewodnikiem były zmysły. W wyniku losowania zostały skompletowane załogi przyrodników i kucharzy.

Kucharze udali się do szkoły, gdzie pod opieką nauczycieli wykonali zadania kulinarne- koktajl z owocami, kanapki z twarożkiem ziołowym oraz deser owocowy.

Przyrodnicy otrzymali karty zadań i pod kierunkiem nauczycieli wykonywali polecenia, poruszając się po ogrodzie w ustalonym porządku. Jednym z ciekawszych zagadnień było rozpoznawanie eksponatów z pudełka skarbów. Do określenia rodzaju skał uczniowie mogli wykorzystać album "Skały i minerały", w rozpoznaniu liści drzew tablice informacyjne rozmieszczone w ogrodzie.

Zadania ukierunkowane były na doznania zmysłowe. Doświadczanie świata przy pomocy zmysłów jest jednym ze sposobów poznawania rzeczywistości i  przynosi  dobre efekty edukacyjne, radość i zadowolenie dzieci.

Na zakończenie zajęć uczniowie i zaproszeni goście mieli możliwość wydojenia sztucznej krowy i skosztowania smakowitych dań przygotowanych przez drużynę kucharzy.

2019-10-01 18:04:11        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda