Otrzęsiny matematyczno-sportowe 2014/2015

W ramach realizacji projektu „mPotęga” odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, mające formę turnieju matematyczno-sportowego. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych, a także rozwiązywali rebusy i zagadki matematyczne. Przedstawiali kalambury, których hasła ziązane były z pojęciami matematycznymi, układali tangramy i budowali magiczne budowle z klocków magnetycznych. Przedsięwzięcie to zintegrowało zespoły klasowe, których jednym z zadań było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat swojej klasy. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością, wykorzystując zdjecia z imprez klasowych, wycieczek i zajęć pozalekcyjnych, a także układając rymowanki na temat swoich kolegów.
Takie działania uczą młodzież współodpowiedzialnosci za prcę grupową. Pierwszaki doskonale rozdzielają pomiedzy siebie zadania, znając swoje możliwości i umiejetności, wspierają się wzajemnie i dzielą swoją wiedzą, a przy okazji zdobywają nowe doświadczenia.
Rozdanie nagród i wręczenie dyplomów odbędzie się  podczas podsumowania projektu „Z matematyką za pan brat”.

Klasyfikacja końcowa:
   I miejcsce klasa I c