Międzyszkolne warsztaty integracyjne

"Każdy ma prawo do szczęścia i swojego miejsca w społeczeństwie"
Maria Grzegorzewska

W związku z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Autyzmu 26 kwietnia w PSP 7 odbyły się międzyszkolne warsztaty integracyjne dla uczniów o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Niezapominajka – zaświećmy się na niebiesko i nie zapominajmy".

W programie odbyły się:
- zabawy integracyjne poprowadzone przez p. Edytę Kaczmarczyk i p. Agnieszkę Grzywnę
- wiosenne warsztaty plastyczne poprowadzone przez p. Igę Borowiecka – Grzywacz
- zajęcia taneczne
- recytacja wierszy o tematyce wiosennej uczniów z PSP 7
- odbicie dłoni
- wręczenie dyplomów
- słodki poczęstunek

Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych są wyzwaniem dla nauczycieli, dla ich zdolności i umiejętności wspierania więzi między uczniami.

Akceptacja dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest fundamentalną zasadą integracji. Akceptacja jest, obok poczucia bezpieczeństwa, jedną z podstawowych potrzeb psychicznych. Każde dziecko pragnie być akceptowane jako człowiek, który ma te same potrzeby, co inni ludzie, a ich realizacja nie jest wywołana współczuciem z powodu jego ograniczeń.
W procesie dydaktyczno – wychowawczym staramy się stwarzać warunki i sytuacje pobudzające uczniów do aktywności. Kierujemy się działalnością poznawczą podczas zdobywania wiedzy oraz czuwamy nad jej wykorzystaniem.

Organizatorzy: Nauczyciele wspomagający PSP 7

2018-04-27 22:48:39        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło