"Mamy moc, aby pokonać przemoc"

W październiku i listopadzie 2017 roku realizowany był w naszej szkole projekt „MAMY MOC, ABY POKONAC PRZEMOC”. Organizowany on był przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach „Wspierania Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”, a realizowany przez Miejski Ośrodek Społeczny w Radomsku.

W projekcie wzięły udział dwie klasy (VI oraz III  gimnazjum). Uczniowie uczestniczyli w 2-częściowym bloku zajęć, które prowadzone były przez specjalistów  goszczących w naszej szkole (psycholog i pedagog).
Chętni uczniowie z całej szkoły wzięli udział w konkursie literackim. Do organizatora napłynęło ponad 50 prac ze wszystkich radomszczańskich szkół.  Jury nagrodziło 9 prac w trzech kategoriach wiekowych:

• 6-10 lat
  • 11-13 lat
  • 14-16 lat.

Przyznane zostały także 3 wyróżnienia.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasi uczniowie otrzymali aż 9 z przyznanych 12 nagród. Oto nasi laureaci:

Kategoria pierwsza:

I miejsce – Lena Grzybowska kl. III c

II miejsce – Julia Pawlikowska kl. IV a

III miejsce – Roksana Rosik kl. III b

Kategoria druga:

II miejsce – Julia Krajewska kl. IIDG

III miejsce – Kinga Zakrzewska kl. VII c

Kategoria trzecia:

II miejsce - Julia Kaszuwara kl. IIICG

Wszystkie 3  przyznane przez jury wyróżnienia trafiły w ręce naszych uczniów. Nagrody otrzymali:

Katarzyna Nowicka kl. Va, Sara Anzorge kl. IIBG oraz Adrian Dominiak kl. Vb.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy :-)

Chciałam w tym miejscu bardzo podziękować paniom: Małgorzacie  Szydzie, Aleksandrze Gniłce, Katarzynie Braszczyńskiej oraz Agnieszce Prudło za zaangażowanie w tę inicjatywę.

Koordynator projektu: Ewa Hanulak

2017-12-12 21:59:28        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Hanulak