List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

Specjalny list dotyczący niebezpieczeństwa zażywania substancji psychoaktywnych skierowali do rodziców i opiekunów Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas oraz Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.. To ważny problem zarówno przy okazji rozpoczynających się ferii zimowych, jak i całego roku szkolnego.

Przedstawiono w nim obecnie obowiązujące rozwiązania prawne, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”, a przede wszystkim zaapelowali o odpowiednie wsparcie dla młodych ludzi. Główny Inspektor Sanitarny oraz Komendant Główny Policji zaznaczyli, że kluczowe w walce z narkotykami jest podnoszenie świadomości i podkreślanie destrukcyjnego wpływu substancji psychoaktywnych na życie i zdrowie dzieci.

List do rodziców

2019-01-17 09:18:13        dodał(a): mariola