Konkurs na budkę lęgową do „Ekopracowni pod chmurką”

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na karmnik, budkę lęgową do „Ekopracowni pod chmurką”, zostali zaproszeni na spotkanie z leśnikiem - Panią Izą Randak, połączone z rozwiązaniem konkursu i wręczeniem nagród. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej 22 maja 2019 r.

Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorek (ilością i niezwykłą pomysłowością), a prace wzbudziły zachwyt zaprzyjaźnionej z naszą szkołą P. Izą Randak, która podpowiedziała, by nagrody przyznać w dwóch kategoriach: "OKIEM LEŚNIKA" i "OKIEM PLASTYKA".
W pierwszej z nich w ocenie brano pod uwagę podstawowe zasady konstruowania budek lęgowych: materiał, miejsce i wielkość otworu, zamontowanie ruchomej części, ułatwiającej czyszczenie budki. Laureatami w tej kategorii zostali:

Mikołaj Halszka IV c
Zuzanna Szymczak III B gim.
Bartłomiej Kopera IV d

W kategorii "OKIEM PLASTYKA" najważniejszymi kryteriami były: pomysł, inwencja twórcza, oryginalność. Niektóre z prac były przykuwającymi uwagę perełkami artystycznymi.
W tej kategorii nagrody otrzymali:

Karmnik dla ptaków
I MIEJSCE Piotr Młynarczyk VIII b
II MIEJSCE Jakub Wiatrak IV b
III MIEJSCA Julia Kaźmierska IV a
WYRÓŻNIENIE
Nikola Zeller IV b
Julia Łągiewska VII b

Budka lęgowa
I MIEJSCE Wiktor Warda VI c
II MIEJSCE Szymon Soja III B gim.
III MIEJSCA Kacper Kurowski VII a
WYRÓŻNIENIE
Patryk Banaszek VIII c
Szymon Knychalski IV a

Po rozwiązaniu konkursu część przekazanych przez dzieci i ich rodziców karmników i budek lęgowych zostanie zainstalowana w "Ekopracowni pod chmurką", natomiast pozostała część sprzedana. Zebrane pieniądze otrzyma koło ekologiczne z przeznaczeniem na założenie zielnika w nowym ogrodzie oraz nawozy do roślin.
Organizatorki dziękują wszystkim konkursowiczom i ich Rodzicom.

2019-05-28 23:09:01        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda