Konkurs „Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych”

W piątek, 25 maja odbyło się w ZSE-E w Radomsku podsumowanie czwartej edycji Powiatowego Multimedialnego Konkursu Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych pt. „Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych”.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych, motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego i angielskiego, budzenie i rozwijanie zainteresowań wśród uczniów kulturą krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych, wzbogacanie wiedzy z zakresu geografii, kultury i sztuki krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych.

Konkurs adresowany był do uczniów klas drugich i trzecich szkół gimnazjalnych powiatu radomszczańskiego oraz uczniów szkół  ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego i polegał na nagraniu 5 – minutowego filmiku w języku obcym (niemieckim lub angielskim) o tematyce szkolnej.

Uczennice naszej szkoły Oliwia Wojtala i Weronika Przerada (obie z klasy IIc gimnazjum) zajęły w tym konkursie III miejsce wśród szkół gimnazjalnych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A oto nagrodzona praca:

2018-06-03 19:47:20        dodał(a): mariola        Autor: p. B Łopusińska