Kolejny sukces Michała

Dziś odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Master IT (dla uczniów gimnazjum i klas VII), równolegle w Bytomiu, Sosnowcu, Bieruniu i Jaworznie, w którym brał udział uczeń PSP 7 Michał Pędziwiatr z kl.IIIB.
Eliminacje, czyli I etap odbył się 1 marca, polegał na rozwiązaniu testu on-line, do którego przystąpiło 7 uczniów z naszej szkoły:

Michał Pędziwiatr kl. IIIB
Piotr Dmoch kl. IIID
Hubert Jędrzejczyk kl. IIB
Piotr Owczarek kl. IIC
Natalia Kucharska kl. IIC
Laura Majchrowska kl. VIIa,
Ewelina Ciupa kl. VIIb

Spośród prawie 700 rozwiązujących test z Polski do półfinału weszło 80 najlepszych uczniów, w tym nasz Michał Pędziwiatr.
Półfinał polegał na rozegraniu 5 różnych konkurencji: „Byle poprawnie”, „Prawda czy fałsz”, „Liczy się refleks” czy "Postaw na siebie". W każdym mieście wyłoniono po 5 zwycięzców, którzy w wielkim finale powalczą o cenne nagrody oraz o prestiżowy tytuł - Mastera IT.
Michał bardzo dobrze poradził sobie z informatycznymi potyczkami, finał miał w zasięgu ręki.... brakło tylko dwóch punktów do finału.
Konkurs jest objęty Patronatem Technologicznym przez firme Microsoft oraz Patronatem Naukowym przez Wyższą Szkołę Humanitas.
Przypomnijmy, że Michał zdobył niedawno Informatyczny Puchar w ZSE-E.
Gratulujemy Michałowi i życzymy kolejnych sukcesów z dziedziny informatyki i nie tylko!

2018-03-22 22:36:12        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska