Klasa VIa w niecodziennych zajęciach w ramach TWzN

W ramach tygodnia walki z nałogami uczniowie klasy 6a uczestniczyli w niecodziennych zajęciach przygotowanych przez Panią Joannę Kubalę. W trakcie zajęć młodzież zapoznała się ze skutkami zażywania substancji psychoaktywnych. W celu zobrazowania poruszanych tematów młodzież miała możliwość założenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów symulujących szereg negatywnych skutków zażywania substancji psychoaktywnych. Po wykonaniu różnorodnych ćwiczeń uczniowie doszli do wniosków, iż założenie alkogogli i narkogogli skutkuje spowolnieniem czasu reakcji, podwójnym widzeniem problemem z ustaleniem odległości, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianych kolorów i obrazów.

Wykonane ćwiczenia dały dzieciom świadomość tego, jak niezwykle trudno jest wykonywać nawet najprostsze czynności po zażyciu substancji psychoaktywnych. Dzieci pod koniec zajęć doszły do kluczowego wniosku "będąc pod wpływem alkoholu, narkotyków, czy też innych substancji psychoaktywnych można wyrządzić krzywdę zarówno sobie jak i innym".

2021-11-25 23:20:59        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala