IIA na wycieczce w zakładzie stolarskim

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym nawiązała współpracę z Cechem Rzemiosł w Radomsku. W ramach wspólnych działań uczniowie będą poznawać różne zawody. Na pierwszą taką wycieczkę udała się klasa 2a. Dzieci odwiedziły zakład stolarski firmy Meble Gołąb.
Właściciel przedsiębiorstwa, pan Waldemar Gołąb, osobiście oprowadził dzieci po swojej firmie. Opowiedział o początkach stolarstwa i przedstawił zgromadzone narzędzia, którymi dawniej wytwarzano meble.

W kolejnych halach uczniowie z zaciekawieniem obserwowali cykl produkcyjny powstawania mebli. Nowoczesne maszyny, które dziś wykorzystują stolarze, różnią się bardzo od dawnych narzędzi i metod produkcji.

Dzieci dowiedziały się również wiele o zasadach bezpieczeństwa i higienie pracy. Każdy chciał przymierzyć słuchawki i maseczki ochronne.
Na zakończenie czekała na wszystkich miła niespodzianka- słodki poczęstunek i… upominek, czyli firmowe długopisy.
Ta wycieczka z pewnością na długo zapadnie w pamięć i nauczy najmłodszych szacunku do pracy dorosłych.

2019-04-07 22:50:23        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska