I edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów, który jest ściśle związany ze Świętami Bożego Narodzenia, a te z kolei są obchodami wydarzeń dotyczących przyjścia Syna Bożego – Jezusa Chrystusa. Polska posiada największą liczbę pieśni bożonarodzeniowych- niemal dwieście kolęd!

Niestety zwyczaj śpiewania kolęd przy wigilijnym stole powoli zanika, dlatego nasza szkoła organizowała I edycję Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda!" dla klas 0-3. Gratulujemy najlepiej rozśpiewanym klasom. I miejsce zajęła klasa 3b, II klasa 3d, a III miejsce otrzymała klasa 3a. Wszystkie dzieci za udział w przeglądzie otrzymały cukierki. Podczas konkursu klasy otrzymały śpiewniczki z tekstami kolęd. Dziękujemy pani Dyrektor Ewie Stępień za obecność i pomoc w wyłonieniu zwycięzców. Brawa dla uczestników!

Organizatorami przeglądu były: p. K. Madalińska-Serwa oraz p. A.Grzywna

2017-12-21 21:45:47        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska - Serwa