Goście z Izraela

9 marca 2015 roku do Radomska przyjechała blisko 200-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z partnerskiego miasta Kiryat Bialik. Międzykulturowe spotkanie rozpoczęła uroczystość pod pomnikiem na ul. Joselewicza z udziałem gości z Kiryat Bialik i Radomska. W programie znalazła się także wizyta na cmentarzu żydowskim połączona z grą terenową, prowadzoną w międzynarodowych grupach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum oraz przedstawiciele młodzieży z ZSG nr 2, 3 i 5.
Po wizycie na Kirkucie młodzież wraz z nauczycielami oraz przedstawiciele Urzędu Miasta zawitali do ZSG 3.
Po wspólnym obiedzie wszyscy bawili się w sali gimnastycznej. Odbyły się występy wokalne, wspólny - międzynarodowy polonez, pokaz tańca towarzyskiego oraz pokaz szkoły karate Kyokushin. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni bawili się przy dźwiękach muzyki, udawadniając po raz kolejny, że narodowość i pochodzenie nie mają znaczenia w relacjach międzyludzkich..
Spędzony razem czas wypełniła radość i wzajemna akceptacja pozbawiona uprzedzeń i stereotypów. Nawiązane przyjaźnie nie skończą się wraz z odjazdem naszych izraelskich przyjaciół, lecz będą trwać zarówno w naszej pamięci, jak i w naszych sercach.

2015-03-13 13:27:48        dodał(a): mariola