Festiwal Pięknego Czytania

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki w naszej bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje  do VIII Festiwalu Pięknego Czytania.
W eliminacjach wzięli udział uczniowie kl. V-VII. Jury oceniało dobór repertuaru, technikę czytania oraz interpretację prezentowanego przez uczniów tekstu.

Do przesłuchania finałowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej zakwalifikowały się następujące uczennice:

• Zuzanna Rogalińska kl. V b przygotowana przez p. Ewę Rajtar,
  • Magda Łągiewska kl. VI a przygotowana przez p. Aleksandrę Gniłkę,
  • Katarzyna Nowicka kl. VII a przygotowana przez p. Katarzynę Braszczyńską,
  • Julia Łągiewska kl. VIII b przygotowana przez p. Bożenę Wawrzyńczak.

Finał Festiwalu Pięknego Czytania zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Uczniowie biorący udział w  konkursie występowali w dwóch kategoriach: I - klasa IV-V-VI , II - klasa VII-VIII.

Gościem honorowym festiwalu był Pan Kazimierz Szymeczko –pisarz, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Z minirecitalem wystąpiła młoda wokalistka Oliwia Kopiec.

W kategorii klas IV –VI nasza uczennica Zuzanna Rogalińska otrzymała nagrodę Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. W kategorii klas VII-VIII wicemistrzem Pięknego Czytania została Julia Łągiewska, zaś wyróżnienie otrzymała Oliwia Kopiec.

Gratulacje).

2019-10-08 22:06:02        dodał(a): mariola