Eko-szkoła - Cięcina 2015

W ostatnim tygodniu września, kolejny już raz uczniowie naszej szkoły przebywali na tygodniowym pobycie w Cięcinie. To miejscowość w Beskidzie Żywieckim, w której jest wydobywana i rozlewana woda mineralna "Żywiec Zdrój". Bogaty program pozwolił uczniom: zobaczyć fort obronny z września 1939 roku w Węgierskiej Górce, Zespół Pałacowo-Parkowy, Stary Zamek i Pałac Habsburgów w Żywcu, oraz zwiedzić Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Całodzienna górska wędrówka, z wejściem na Halę Boraczą i Halę Lipowską (1324 m n.p.m.) nagrodzona została gorącą czekoladą.Odbyliśmy też wycieczkę do Wisły, byliśmy pod skocznią narciarską im. Adama Małysza oraz wyciągiem wjechaliśmy na Czantorię. Dużą atrakcją była też dla niektórych, pierwszy raz w życiu, podróż pociągiem, w tym nowoczesnymi pociągami Kolei Śląskich  z ekranami LCD i Wi-Fi.

2015-10-04 20:07:28        dodał(a): mariola