CodeWeek - c.d.

Za nami drugi tydzień kodowania, podczas którego uczniowie podejmowali nowe wyzwania związane z kodowaniem. Podczas lekcji informatyki promowano programowanie poprzez pokazywanie różnych sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.
Uczniowie klas II wykonywali ćwiczenia z elementami symetrii, które ułatwiły zrozumienie, w jaki sposób dołożyć symetryczną część do wskazanej przez nauczyciela.

Na zajęciach uczniowie starali się dołożyć symetryczną część do podanego wzoru, kolorowali obrazek na podstawie wzoru graficznego, rozwijając tym samym kreatywność.

Uczniowie klas IV kodowali na macie wirtualnej obraz oraz zostali wprowadzeni w podstawy programowania wizualnego w języku scratch, w którym stworzyli krótką animację przedstawiającą dialog dwóch postaci.

Uczniowie klas V natomiast poznali sposoby zamiany liczb systemu binarnego na system dziesiętny. Przedstawiali liczby systemu dwójkowego przy użyciu odpowiednio przygotowanych kart. Fakt ukazania karty z kropkami oznaczał 1, fakt odwrócenia karty oznaczał 0. Za pomocą specjalnego alfabetu binarnego kodowali na zakładkach swoje inicjały.

Uczniowie klas VI, również odwracali karty, za pomocą których nauczyli się zamieniać liczby systemu binarnego na system dziesiętny, odkrywali zakodowane liczby. Nauczyli się w jaki sposób liczby, litery, słowa i obrazy mogą być zapisywane przy pomocy zer i jedynek. Na specjalnie przygotowanych kartach pracy odtwarzali grafikę na podstawie kodów liczbowych.

Zajęcia przeprowadziły p. M. Pokropska oraz p. A. Jędrzejczyk.

2019-10-21 09:26:33        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska