Zaczytani w bajkach – książka nas łączy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 roku odbywał się pod hasłem: "Książka nas łączy". Z tej okazji dnia 30 października odbyło się wśród klas 3 i 5 PSP czytanie bajek.

Czytanie wpływa wszechstronnie, wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dziecka: intelekt, emocje, także rozwój społeczny, ale i wiele innych, niezdefiniowanych obszarów, bo każdy moment czytania i każdy tekst inaczej działa na dziecko.
Czytanie na pewno stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i różne pomysły działań - dziecko samo kreuje swoje zabawy na podstawie tego, co czyta.

Dzieci były zachwycone terapią poprzez bajki i wspólnie z "Bratkiem" zagłębiały się w meandry niesamowitych historii, przeżywanych przez bohaterów książek.

Pokaż galerię zdjęć

2017-11-13 21:31:41        dodał(a): mariola        Autor: p. Agnieszka Prudło