Młodzieżowy Wolontariat Szkolny

"Pomoc innym za friko"

Rada Wolontariatu

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zwieńczeniem przygotowań przez wolontariuszy 10. już loterii fantowej, której koordynatorem jest pani Aleksandra Gniłka.
W akcję zaangażowani byli nauczyciele, wolontariusze, sponsorzy oraz rodzice, którzy pomagali w zbieraniu fantów. W tym roku „zagrał” najmłodszy wolontariusz – Jakub Wiatrak, uczeń klasy III B.
W sumie zebraliśmy 8 153 zł, z czego 4 000 zł z fantów.

Zapraszamy na przyszły rok, bo przecież będziemy grać „do końca świata i jeden dzień dłużej”.

Pokaż galerię zdjęć

Zbiórka pieniędzy  na świąteczne paczki dla dzieci

29 listopada podczas zebrania z rodzicami, wolontariusze zbierali pieniądze  na świąteczne paczki dla dzieci z naszej szkoły. Zebrano 693,73 zł. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Wolontariusze w Domu Dziecka

13 grudnia 2017r. wolontariusze wraz z opiekunami udali się do Domu Dziecka w Chorzenicach, aby podarować podopiecznym zebrane wcześniej pluszaki oraz artykuły chemiczne. Wolontariuszki okazały się "prawdziwymi mikołajami", gdyż sprawiły dzieciom niespodziankę oraz  wielką radość. Wdzięczne dzieciaki wraz z opiekunami zaprosili naszych wolontariuszy na imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. Po dzisiejszych odwiedzinach wiemy, że to nie będzie jednorazowa akcja.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie oraz nauczyciele przyłączyli się do akcji zbierania pluszaków, którą ogłosił Szkolny Wolontariat.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

2017-12-13 21:18:43     Autor: mariola