PSP 7 RADOMSKO

Jak pomóc rozwijać skrzydła

Aktualności    Testy   

XVI Konferencja z okazji Święta Stolarzy
„Teraźniejszość i przyszłość w przemyśle drzewnym”

W dniu 20.03.2018 r. po raz 16 – ty w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska odbyła się konferencja z okazji Święta Stolarzy. Jej celem jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań związanych z branżą drzewną a w szczególności wiadomości ogólnozawodowych. Konferencja służyła również integracji środowiska rzemieślniczego ze szkołą, Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców.
Podczas konferencji prezentację multimedialną przedstawił pan Jakub Mroczek przedstawiciel firmy TOPSOLUTION dzięki, której młodzież mogła zapoznać się z możliwością zakupu mebli przez internet na żądany wymiar zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. W czasach Internetu ludzie stają się coraz bardziej wygodni i coraz częściej nie wychodząc z domu dokonują zakupów.

Konferencji towarzyszyły konkursy - między innymi:
Konkurs na prezentację multimedialną "Zawód technik technologii drewna i stolarz”

II miejsce otrzymała Weronika Tkacz z PSP nr 7 w Radomsku

III miejsce otrzymała Karolina Misztal z PSP nr 7 w Radomsku


BRAWO DLA DZIEWCZĄT!

  


IX Konferencja Logistyczna
21 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyła się
IX Konferencja Logistyczna pod hasłem:
„Kreatywna logistyka - teoria i praktyka" .

Uczniowie gimnazjów z powiatu radomszczańskiego wzięli udział w warsztatach w formie gier i zabaw logistycznych tj. logistyczny łańcuch kody QR.
Warsztaty zostały uświetnione pokazem technik interwencji w wykonaniu logistyków z innowacją wojskową.
Ponadto rozstrzygnięto konkurs na prezentację multimedialną pt „Zawód logistyk” Spośród wielu prac wykonanych przez uczniów klas gimnazjalnych z powiatu radomszczańskiego komisja konkursowa nagrodziła 3 osoby w tym najmłodszego uczestnika Bartosza Sapotę – ucznia klasy IV PSP 7. Bartosz zajął III miejsce . Gratulujemy zajęcia tak wysokiej lokaty. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

  WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO

  INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA TRANSPORTU2

Pokaż galerię zdjęć


IV TARGI EDUKACYJNE W „SIÓDEMCE”

7 marca 2018 roku w hali sportowej PSP 7  odbyły się Targi Edukacyjne dla młodzieży klas III gimnazjum oraz ich rodziców. Na tegoroczną edycję zaproszenie przyjęły wszystkie szkoły z naszego powiatu i nie tylko. 

 • I Liceum ogólnokształcące
 • II Liceum ogólnokształcące
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
 • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska
 • Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych
 • Zespół Szkół Ekonomicznych
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycacach
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie   

Celem targów było uzyskanie przez uczniów i ich rodziców informacji o ofercie edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych oraz możliwość porozmawiania z nauczycielami i uczniami uczącymi się w tych szkołach. Uzyskana wiedza będzie pomocna w wyborze zawodu i dalszej ścieżki kształcenia. Organizując targi myśleliśmy o wzbudzeniu większego zainteresowania rodziców zbliżającą się decyzją edukacyjną ich dzieci. 

Doradca Zawodowy - Elżbieta Kozłowska

Pokaż galerię zdjęć

SPOTKANIE  Z  KAROLEM  OKRASĄ

W piątek, 24 marca 2017 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło się spotkanie z Karolem Okrasą,   w którym uczestniczyli uczniowie klas II i III naszego gimnazjum.

Kucharz znany m. in. z takich programów telewizyjnych jak "Kuchnia z Okrasą" czy "Okrasa łamie przepisy". Specjalnie dla uczniów przygotował wędzoną troć bałtycką , salsę z buraka i opowiedział o swojej pracy i pasji jednocześnie. Wyjaśnił, jak ważne jest to, by w zawodzie kucharza być zarówno rzemieślnikiem, jak i artystą.

Pan Karol opowiedział jak zaczynał swoją karierę. Zaczynał ją od szkoły gastronomicznej i spotkania z dwiema paniami, które pokazały mu, że zawód kucharza to nie tylko codzienna ciężka fizyczna praca, ale że można w nim odnaleźć radość. Karol Okrasa nie ukrywał, że bycie kucharzem to ciężka praca, bo to zwykle kilkanaście godzin dziennie na nogach, często 7 dni w tygodniu i kilkadziesiąt dni pod rząd.  Ale to może dawać satysfakcję, bo codziennie można coś tworzyć i odkrywać, bez ruszania się z miejsca jeździć po całym świecie.

Znany kucharz mówił też o tym, czym jest dla niego sukces. Pan Karol powiedział:

„Wybierzcie sobie taki zawód, który pozwoli wam codziennie rano z uśmiechem wstawać do pracy.”

 Zapytany o telewizję stwierdził, że jest wspaniałą przygodą, którą poleca każdemu, pod warunkiem, że wyjdzie ona od dobrego rzemiosła.

Po części oficjalnej Pan Karol zaprosił wszystkich obecnych do degustacji wspaniale przygotowanych i elegancko podanych potraw. Było kolorowo, aromatycznie i smacznie!

Spotkanie z Korolem Okrasą było kolejnym z cyklu spotkań z ludźmi, którzy osiągnęli sukces.

Uczniowie z naszej szkoły poznają kolejne zawody i ludzi, którzy je wykonują. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyła w tym spotkaniu. Może zaowocuje to pojawieniem się kolejnego utalentowanego kucharza – artysty?

Doradca zawodowy:

Elżbieta Kozłowska

Pokaż galerię zdjęć


VII konferencja logistyczna p.h.

 "Logistyka specjalnością Drzewniaka"

W dniu 9 lutego odbyła się w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska VII Konferencja Logistyczna pod hasłem: „Logistyka specjalnością Drzewniaka”.

Konferencja składała się z 2 części:

I część praktyczna – w formie logistycznej gry miejskiej, w której rywalizowali ze sobą uczniowie klas trzecich gimnazjów z powiatu radomszczańskiego. Młodzież do zlokalizowania miała 10 punktów kontrolnych. Dwa z nich znajdowały się na terenie szkoły, a pozostałe na terenie miasta. Były to: Centrum Handlowe „Stara Mleczarnia”, Hotel Europa, Poczta Polska, Kantor, Szkoła nauki jazdy „Szadkowski”, MDK, Centrum Handlowe „Baszta” i ES Bank Bank Spółdzielczy. W każdym punkcie na uczestników zabawy czekały inne zadania. Podczas gdy drużyny zmagały się z zadaniami gry miejskiej, dla pozostałych gimnazjalistów zorganizowano warsztaty nt. „Jeden dzień z życia spedytora”. Po zaliczeniu wszystkich punktów gry młodzież wróciła do szkoły, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek.

II część konferencji to wykład uczennicy z klasy logistycznej, która przybliżyła młodszym kolegom, co interesującego jest w dziedzinie logistyki i gdzie po tym kierunku można znaleźć pracę.

Następnie o rozwiązaniach logistycznych w centrum Dystrybucji JYSK opowiedział Pan Emil Krakowski.

Na zakończenie dyrekcja szkoły i fundatorzy nagrodzili młodzież biorącą udział w konkursach towarzyszących tegorocznej konferencji. Wyłoniono laureatów.

  Nasi uczniowie  zajęli II miejsce

BRAWO!


 Informacje o projekcie „Kotwice Kariery”

realizowanym w
Zespole Szkolno – Gimnazjalnym nr 7  w Radomsku
w  roku szkolnym 2014 / 2015

Projekt był realizowany w ramach umowy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji – Instytucją Pośredniczącą II Stopnia dla III Priorytetu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Projekt KOTWICE KARIERY to zbiór działań skierowanych do doradców zawodowych i uczniów zdolnych, których głównym celem jest przygotowanie uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej do świadomego podejmowania decyzji dotyczących jej przyszłej kariery edukacyjnej i zawodowej.

 Wyróżniono osiem kotwic kariery:

 • Profesjonalizm
 • Przywództwo
 • Autonomia i niezależność
 • Bezpieczeństwo i stabilizacja
 • Kreatywność i przedsiębiorczość
 • Usługi i poświęcenie dla innych (idealizm)
 • Wyzwanie
 • Styl życia

Kluczowymi czynnikami, które warunkują realizację potencjału jednostki podczas dalszej edukacji i życia zawodowego, są:

 •  zdolności analityczne
 • zdolności twórcze 
 • zainteresowania
 • poczucie autonomii

Ludzie, którzy mają ukształtowane kotwice kariery, poszukują takiej pracy, która odpowiadałaby ich potrzebom, zdolnościom oraz wartościom i w której odczuwaliby, iż rzeczywiście mogą być sobą. To dopasowanie między wyznawanymi wartościami a miejscem pracy jest kluczem do czerpania satysfakcji z własnej działalności zawodowej.

W ramach projektu zespół ekspertów opracował kompleksowe narzędzia do diagnozowania predyspozycji zawodowych uczniów zdolnych. Narzędzia  wdrożono w 80 gimnazjach na terenie 10 województw wśród 960 uczniów.

 W naszej szkole w realizacji projektu wzięło udział 21 uczniów gimnazjum. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy osiągali dobre wyniki w nauce oraz wykazywali pozaszkolne zainteresowania. Pozyskana w tym zakresie wiedza ułatwiła uczniom wybór dalszej ścieżki kształcenia.

  Doradca zawodowy Z.S.G. 7

 Elżbieta Kozłowska 


 Warsztaty dla gimnazjalistów 2015

W dniu 5 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach odbyły się warsztaty kulinarne dla młodzieży z klas III naszego gimnazjum.

Warsztaty miały na celu:

 • zapoznać uczniów naszego gimnazjum ze szkołą w Dobryszycach
 • poszerzyć wiedzę uczniów na temat żywienia i zdrowego żywienia
 • wzbogacić młodzież o nowe umiejętności z zakresu podejmowania gości, składania serwetek, przeznaczenia naczyń stosowanych na co dzień i specjalnych
 • nabycie umiejętności samodzielnego przygotowywania prostych posiłków.

Po obejrzeniu szkoły zostaliśmy zaproszeni na wykład teoretyczny dotyczący zachowania się przy stole oraz rozpoznawania przeznaczenia i ułożenia  naczyń specjalnych.

Pobierz prezentację 21  lutego 2014 roku 42 uczniów  naszej szkoły wzięło udział w warsztatach organizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach.

Tematyka warsztatów była bardzo ciekawa i różnorodna:

 • "Stół pięknie nakryty" - technik żywienia i usług gastronomicznych
 • "Zrób to sam" - technik mechanizacji
 • "Zwierzęta - towarzysze życia człowieka" - technik weterynarii
 • "Architekt krajobrazu" - technik architektury krajobrazu

 Warsztaty pozwoliły uczniom przekonać się czy zawód mechanika, architekta lub weterynarza jest dla nich.

 


 

 18 lutego 2014r.  w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyła się

V Konferencja Logistyczna ph.

"Transport, ekologistyka i rozwój regionalny”

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele firm zajmujących się logistyką oraz przedstawiciel Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

W pierwszej części konferencji zgromadzeni uczniowie i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać kilku ciekawych prelekcji. Pierwszą z nich, dotyczącą korzyści z odzysku i ponownego przetworzenia puszek aluminiowych po napojach, wygłosił Jacek Wodzisławski - Prezes Zarządu Fundacji Recal. O rosnącym znaczeniu transportu intermodalnego opowiedział Marcin Straszak - spedytor w Loconi Intermodal. Trzecim prelegentem był Grzegorz Krygier Naczelnik Działu Logistyki PKP Cargo, który mówił o specyfice transportu kolejowego.

W trakcie drugiej części konferencji obyły się warsztaty dla gimnazjalistów. Uczniowie z ośmiu gimnazjów z terenu powiatu radomszczańskiego zmierzyli się z zadaniem z zakresu formowania jednostek ładunkowych, przygotowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Każda z drużyn otrzymała makiety naczep, towarów oraz palet wykonane przez uczniów "Drzewniaka" w skali 1:10. Zadaniem gimnazjalistów było skompletowanie, opakowanie i zaplanowanie ich ułożenia podczas transportu do klienta.  W tym konkursie nasi uczniowie zajęli I miejsce.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili:

 1. Mineczka Patrycja
 2. Ciupa Wiktor
 3. Kępiński Filip
 4. Morawiec Sandra
 5. Trajdos Nina
 6. Żebrowski Kacper
 7. Kipigroch Bartosz
 8. Ciesielski Radosław
 9. Zuterek Kacper

 Wsparcia udzielała Pani Elżbieta Kozłowska - doradca zawodowy ZSG 7

 Pokaż galerię zdjęć


 

Broszura dla rodziców

 

 

0000-00-00 00:00:00     Autor: mariola