PSP 7 RADOMSKO

Jak pomóc rozwijać skrzydła

VII konferencja logistyczna p.h.

 "Logistyka specjalnością Drzewniaka"

W dniu 9 lutego odbyła się w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska VII Konferencja Logistyczna pod hasłem: „Logistyka specjalnością Drzewniaka”.

Konferencja składała się z 2 części:

I część praktyczna – w formie logistycznej gry miejskiej, w której rywalizowali ze sobą uczniowie klas trzecich gimnazjów z powiatu radomszczańskiego. Młodzież do zlokalizowania miała 10 punktów kontrolnych. Dwa z nich znajdowały się na terenie szkoły, a pozostałe na terenie miasta. Były to: Centrum Handlowe „Stara Mleczarnia”, Hotel Europa, Poczta Polska, Kantor, Szkoła nauki jazdy „Szadkowski”, MDK, Centrum Handlowe „Baszta” i ES Bank Bank Spółdzielczy. W każdym punkcie na uczestników zabawy czekały inne zadania. Podczas gdy drużyny zmagały się z zadaniami gry miejskiej, dla pozostałych gimnazjalistów zorganizowano warsztaty nt. „Jeden dzień z życia spedytora”. Po zaliczeniu wszystkich punktów gry młodzież wróciła do szkoły, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek.

II część konferencji to wykład uczennicy z klasy logistycznej, która przybliżyła młodszym kolegom, co interesującego jest w dziedzinie logistyki i gdzie po tym kierunku można znaleźć pracę.

Następnie o rozwiązaniach logistycznych w centrum Dystrybucji JYSK opowiedział Pan Emil Krakowski.

Na zakończenie dyrekcja szkoły i fundatorzy nagrodzili młodzież biorącą udział w konkursach towarzyszących tegorocznej konferencji. Wyłoniono laureatów.

  Nasi uczniowie  zajęli II miejsce

BRAWO!


 Informacje o projekcie „Kotwice Kariery”

realizowanym w
Zespole Szkolno – Gimnazjalnym nr 7  w Radomsku
w  roku szkolnym 2014 / 2015

Projekt był realizowany w ramach umowy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji – Instytucją Pośredniczącą II Stopnia dla III Priorytetu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Projekt KOTWICE KARIERY to zbiór działań skierowanych do doradców zawodowych i uczniów zdolnych, których głównym celem jest przygotowanie uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej do świadomego podejmowania decyzji dotyczących jej przyszłej kariery edukacyjnej i zawodowej.

 Wyróżniono osiem kotwic kariery:

 • Profesjonalizm
 • Przywództwo
 • Autonomia i niezależność
 • Bezpieczeństwo i stabilizacja
 • Kreatywność i przedsiębiorczość
 • Usługi i poświęcenie dla innych (idealizm)
 • Wyzwanie
 • Styl życia

Kluczowymi czynnikami, które warunkują realizację potencjału jednostki podczas dalszej edukacji i życia zawodowego, są:

 •  zdolności analityczne
 • zdolności twórcze 
 • zainteresowania
 • poczucie autonomii

Ludzie, którzy mają ukształtowane kotwice kariery, poszukują takiej pracy, która odpowiadałaby ich potrzebom, zdolnościom oraz wartościom i w której odczuwaliby, iż rzeczywiście mogą być sobą. To dopasowanie między wyznawanymi wartościami a miejscem pracy jest kluczem do czerpania satysfakcji z własnej działalności zawodowej.

W ramach projektu zespół ekspertów opracował kompleksowe narzędzia do diagnozowania predyspozycji zawodowych uczniów zdolnych. Narzędzia  wdrożono w 80 gimnazjach na terenie 10 województw wśród 960 uczniów.

 W naszej szkole w realizacji projektu wzięło udział 21 uczniów gimnazjum. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy osiągali dobre wyniki w nauce oraz wykazywali pozaszkolne zainteresowania. Pozyskana w tym zakresie wiedza ułatwiła uczniom wybór dalszej ścieżki kształcenia.

  Doradca zawodowy Z.S.G. 7

 Elżbieta Kozłowska 


 Warsztaty dla gimnazjalistów 2015

W dniu 5 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach odbyły się warsztaty kulinarne dla młodzieży z klas III naszego gimnazjum.

Warsztaty miały na celu:

 • zapoznać uczniów naszego gimnazjum ze szkołą w Dobryszycach
 • poszerzyć wiedzę uczniów na temat żywienia i zdrowego żywienia
 • wzbogacić młodzież o nowe umiejętności z zakresu podejmowania gości, składania serwetek, przeznaczenia naczyń stosowanych na co dzień i specjalnych
 • nabycie umiejętności samodzielnego przygotowywania prostych posiłków.

Po obejrzeniu szkoły zostaliśmy zaproszeni na wykład teoretyczny dotyczący zachowania się przy stole oraz rozpoznawania przeznaczenia i ułożenia  naczyń specjalnych.

Pobierz prezentację 21  lutego 2014 roku 42 uczniów  naszej szkoły wzięło udział w warsztatach organizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach.

Tematyka warsztatów była bardzo ciekawa i różnorodna:

 • "Stół pięknie nakryty" - technik żywienia i usług gastronomicznych
 • "Zrób to sam" - technik mechanizacji
 • "Zwierzęta - towarzysze życia człowieka" - technik weterynarii
 • "Architekt krajobrazu" - technik architektury krajobrazu

 Warsztaty pozwoliły uczniom przekonać się czy zawód mechanika, architekta lub weterynarza jest dla nich.

 


 

 18 lutego 2014r.  w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyła się

V Konferencja Logistyczna ph.

"Transport, ekologistyka i rozwój regionalny”

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele firm zajmujących się logistyką oraz przedstawiciel Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

W pierwszej części konferencji zgromadzeni uczniowie i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać kilku ciekawych prelekcji. Pierwszą z nich, dotyczącą korzyści z odzysku i ponownego przetworzenia puszek aluminiowych po napojach, wygłosił Jacek Wodzisławski - Prezes Zarządu Fundacji Recal. O rosnącym znaczeniu transportu intermodalnego opowiedział Marcin Straszak - spedytor w Loconi Intermodal. Trzecim prelegentem był Grzegorz Krygier Naczelnik Działu Logistyki PKP Cargo, który mówił o specyfice transportu kolejowego.

W trakcie drugiej części konferencji obyły się warsztaty dla gimnazjalistów. Uczniowie z ośmiu gimnazjów z terenu powiatu radomszczańskiego zmierzyli się z zadaniem z zakresu formowania jednostek ładunkowych, przygotowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Każda z drużyn otrzymała makiety naczep, towarów oraz palet wykonane przez uczniów "Drzewniaka" w skali 1:10. Zadaniem gimnazjalistów było skompletowanie, opakowanie i zaplanowanie ich ułożenia podczas transportu do klienta.  W tym konkursie nasi uczniowie zajęli I miejsce.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili:

 1. Mineczka Patrycja
 2. Ciupa Wiktor
 3. Kępiński Filip
 4. Morawiec Sandra
 5. Trajdos Nina
 6. Żebrowski Kacper
 7. Kipigroch Bartosz
 8. Ciesielski Radosław
 9. Zuterek Kacper

 Wsparcia udzielała Pani Elżbieta Kozłowska - doradca zawodowy ZSG 7

 Pokaż galerię zdjęć


 

Broszura dla rodziców

 

 

0000-00-00 00:00:00     Autor: mariola


Kliknij tutaj jeśli akceptujesz informację o plikach cookie
Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, oraz ułatwienia korzystania ze strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w [Polityce prywatności].