PSP 7 RADOMSKO

2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Nie wszyscy lubią poezję...

Słowa noblistki Wisławy Szymborskiej nie dotyczą uczennic  naszego gimnazjum, które w kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów, w kategorii klas VII, II, III gimnazjum, okazały się najlepsze. Już kolejny rok z rzędu Aleksandra Drzewowska z klasy II C udowodniła, że jest najlepsza i zajęła I miejsce, tuż za nią - II miejsce zajęła Natalia Wężyk z klasy III B, natomiast Julia Cieplak z klasy III C i Kinga Mruklik z klasy II B otrzymały wyróżnienia.

2018-05-04 11:51:11        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

Święcimy 3 Maja!

Dnia 27 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczcili wielkie dla wszystkich Polaków wydarzenie - 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W tym roku uroczystość miała wyjątkową formę. Przygotowali ją sami uczniowie, wykonując zaplanowane dla poszczególnych klas różnorodne działania, a następnie prezentując ich efekty na forum szkoły.

2018-04-28 12:56:38        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Międzyszkolne warsztaty integracyjne

"Każdy ma prawo do szczęścia i swojego miejsca w społeczeństwie"
Maria Grzegorzewska

W związku z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Autyzmu 26 kwietnia w PSP 7 odbyły się międzyszkolne warsztaty integracyjne dla uczniów o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Niezapominajka – zaświećmy się na niebiesko i nie zapominajmy".

2018-04-27 22:48:39        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Vc w SOLPARKU

Kolejny raz uczniowie klasy Vc spędzili popołudnie w kompleksie SOLPARK w Kleszczowie. Po przepłynięciu kilkuset metrów w dużym basenie, był czas na gry i zabawy w wodzie. Odbył się mecz piłki wodnej i oczywiście szalone zjazdy rurą. Nie mogło też zabraknąć gejzerów, wodnych biczy i jacuzzi. Zmęczenie szybko minęło po zjedzeniu pysznej pizzy. Jeszcze dobrze nie opuściliśmy kompleksu a już padały pytania - kiedy jeszcze przyjedziemy.

2018-04-27 22:35:41        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Miejski Turniej w scrabble dla kl. IV-VI szkoły podstawowej

W dn.25.04.2018 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji rozegrany został Miejski Turniej w scrabble dla kl. IV-VI szkoły podstawowej. W turnieju wzięły udział: PSP nr 4, PSP nr 5, PSP nr 7, PSP nr 9 oraz PSP z Kietlina.

Wśród  uczestników znalazł się zespół graczy z naszej szkoły w składzie:

2018-04-26 22:57:25        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Fimowicz - Bednarska

Miejski Turniej w scrabble dla kl. VII i gimnazjalnych

W dn.24.04.2018 r. rozegrany został w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji - Miejski Turniej w scrabble dla kl. VII i gimnazjalnych, w którym wzięła udział drużyna z naszej szkoły w składzie:
Olaf Andrzejczyk kl. II d
Łukasz Dąbrowski  kl. VII c
Szymon Jeziorski  kl. VII c
Sebastian Klimczak  kl. VII c
Julia Krajewska   kl. II d
Weronika Wtorkowska kl. VII a

2018-04-26 22:31:38        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Fimowicz - Bednarska

Wyprawa w krainę tradycji

W dniu 6 kwietnia pierwszaki z klas 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Osikowej Doliny. W tym niezwykłym miejscu uczniowie zapoznali się z tradycyjną techniką wyplatania z wiórków osikowych ozdób i przedmiotów użytkowych.  Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały opowiadań przewodnika, a następnie uczyły się własnoręcznie strugać drewno. 

2018-04-26 22:23:25        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Konkurs recytatorski

Z przyjemnością informuję, że Jakub Sobczyk z klasy Ia zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim – Humor w Poezji Dziecięcej – pt. „Dziecięce marzenia” zorganizowanym przez PSP nr 8 w Radomsku.  
Wielkie brawa i gratulacje!!!

2018-04-26 22:09:52        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Pierwsza pomoc

W dniu 23.03.2018r. klasa 1a wzięła udział w szkoleniu na temat udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników Straży Pożarnej. Uczniowie aktywnie poznawali rodzaje zagrożeń i sposoby ich unikania. Pogłębiali wiedzę na temat zachowania się w sytuacji zagrożenia. Dowiedzieli się jak skutecznie wzywać pomoc i udzielić pierwszej pomocy.

2018-04-26 22:17:16        dodał(a): mariola        Autor: p.J. Muszyńska

Zwycięstwo Natalii z kl. IIIc w Archidiecezjalnym Konkursie Recytatorskim o św. Janie Pawle II

Za nami finał II Archidiecezjalnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego pamięci i twórczości św. Jana Pawła II, który odbył się 23 kwietnia br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Po eliminacjach szkolnych do finału dotarło 70 uczestników.
Naszą szkołę reprezentowały Natalia Ciemniewska z kl. IIIC i Milena Karbownik z kl. VB.

2018-04-26 21:44:20        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Ćwiek