PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Niektórzy lubią pisać

"Którędy do ludzi" to tytuł IV Międzyszkolnego Konkursu  Literackiego organizowanego przez bibliotekę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku i Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną. Zadaniem uczestników było napisanie pracy, której fabuła dotyczyć miała szeroko pojętych relacji w grupie  rówieśniczej (konfliktów, kłamstw, plotek, dręczenia psychicznego, przemocy fizycznej i psychicznej).

2018-05-16 18:28:05        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

"Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji...."

"Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli będzie  potrafiła szanować rozsądek, mądrość osób starszych."
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz laureaci konkursu "Pomaganie jest fajne" po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej  oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Radomsku.

2018-05-14 17:15:57        dodał(a): mariola        Autor: p. P. Szalińska

Parada Schumana 2018

Europa ma znaczenie - takie hasło towarzyszyło tegorocznej Paradzie Schumana, w której udział bierzemy od lat. W tym roku hasłami przewodnimi Parady były: poszanowanie godności osoby ludzkiej, wolność, demokracja, równość, państwo prawa, poszanowanie praw człowieka.

2018-05-13 18:39:50        dodał(a): mariola

Szachowe zmagania

W czwartek 10 maja nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju szachowym w ZSCKR w Dobryszycach. Każdy sposród 30 uczestników rozegrał 7 partii. O pechu może mówić Igor Olejarczyk, który zajął II miejsce remisując partię ze zwycięzcą turnieju. (O kolejności zadecydowała dodatkowa punktacja). IX miejsce zajął Bartek Chudek, wygrywając 4 partie. Bardzo dobrze wypadł najmłodszy uczestnik turnieju Bartek Trajdos, wygrywając także 4 partie, ze znacznie starszymi od siebie rywalami, zajmując XI miejsce.

2018-05-11 21:43:06        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Podsumowanie akcji "Piórniki dla Afryki"

Wolontariat Szkolny podsumował  akcję "Piórniki dla Afryki", która trwała od lutego. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zbiórki przyborów szkolnych, które dotrą aż do Afryki. Wszyscy darczyńcy wykazali się ogromną empatią i chęcią niesienia pomocy.

2018-05-10 17:41:01        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

"Nie jestem zielony w temacie autyzmu, jestem niebieski"

Kwiecień był Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, ale uczniowie naszej szkoły mieli okazję przyłączenia się do inicjatywy z nim związanej po długim weekendzie majowym. To właśnie 8 maja w naszej szkole odbyła się szkolna akcja "Nie jestem zielony w temacie autyzmu, jestem niebieski". Na korytarzu szkolnym oprócz plakatów podnoszących świadomość dotyczącą autyzmu i zespołu Aspergera znalazło się stoisko "Niebieskich serduszek".

2018-05-10 16:00:04        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Historia symboli narodowych

Dnia 9 maja 2018 r. uczniowie klasy „II a” przygotowali krótkie przedstawienie, które przybliżyło uczniom młodszych klas informacje o ważnych świętach narodowych obchodzonych w maju. W ten sposób uczczono 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, obchodzone 1 maja Święto Pracy, a także przypadające na 2 maja Święto Flagi. Uwieńczeniem apelu był film wyjaśniający historię symboli narodowych.

2018-05-10 16:00:04        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek

Dzień Europy - 9. maja

Dzień Europy - 9. maja, symboliczna data podpisania deklaracji Schumana (9.maja 1950 ️r.), będąca początkiem integracji europejskiej. Korzystając z zaproszenia ZSE-E w Radomsku, uroczyście obchodziliśmy dzisiejszy Dzień Europy.
Na początek spotkanie z asystentka europosła Jacka Saryusz – Wolskiego, panią Agatą Roksela i prelekcja przybliżająca historię Unii Europejskiej, a następnie symulacja obrad Parlamentu Europejskiego, wcielenie się w role przedstawicieli poszczególnych frakcji w PE i wypracowanie wspólnego stanowiska ws. uchodźców.

2018-05-09 21:19:16        dodał(a): mariola

Podsumowanie Konkursu na Laleczkę Poleczkę

W niedzielę 29 kwietnia br. w MDK w Radomsku odbyło się  uroczyste podsumowanie Konkursu na Laleczkę Poleczkę zorganizowanego przez PSP nr 7 w ramach  Miejskich Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imprezie wziął udział Prezydent Miasta Radomska - Pan Jarosław Ferenc.  Do Konkursu zgłoszono ponad 170 lalek przygotowanych przez uczniów 16 placówek oświatowych i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

2018-05-08 18:43:29        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Marysia Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk - Panie Poseł…

Szanowni Państwo…Przedstawiamy:

Pani Poseł, Klaudia Andrzejczyk,