PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Sukcesy szachistów

Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w szachowych mistrzostwach w Igrzyskach Dzieci... Karina Bałut, Bartek Trajdos, Hubert Grabowski i Krzysztof Wtorkowski po zdobyciu w poniedziałek Mistrzostwa Radomska, dzisiaj  zajęli III miejsce w Mistrzostwach powiatu radomszczańskiego.
2018-12-07 22:46:10        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

III Gala Wolontariatu

5 grudnia wolontariusze obchodzą swoje święto.  Z tej  okazji  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizował już po raz  III Galę Wolontariatu, podczas której, rozstrzygnięto konkurs pt. „Wolontariat… a jednak warto!” poświęcony działalności wolontarystycznej. Jedna z trzech statuetek trafiła w ręce  pani Aleksandry Gniłki - opiekunki Szkolnego Wolontariatu, zaangażowanej w działalność charytatywną. Podczas Gali naszą szkołę reprezentowali wolontariusze, którzy przygotowali stoisko promujące ideę wolontariatu.

2018-12-06 15:55:44        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Uczniowie klasy I b oraz oddziału przedszkolnego na wystawie budowli z klocków Lego

Uczniowie klasy I b oraz oddziału przedszkolnego zwiedzili największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego, która daje dzieciom możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji.

2018-12-05 22:53:22        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Wróżby andrzejkowe 2018

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce w naszej szkole 30 listopada br. kiedy zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zapewniając wiele atrakcji.

2018-12-04 13:55:32        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Warsztaty świąteczne w kl. IIa

W grudniowy wieczór grupa rodziców i dzieci z klasy 2a spotkała się na corocznych warsztatach świątecznych. Tradycją tych spotkań jest wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych i wspólne spędzanie czasu. Zaangażowanie i kreatywność uczestników warsztatów zaowocowała pięknymi choinkami, bombkami, skrzatami. Wszystkie prace wezmą udział w konkursie i powędrują na szkolną wystawę. Potem będzie je można podziwiać na miejskim kiermaszu.

2018-12-03 22:05:53        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Spotkanie ucz. klas piątych z przedstawicielem banku

W ramach realizacji projektu "mPotęga"-"Stawiam na matmę" odbyło się spotkanie dla ucz. klas piątych z przedstawicielem banku. Pracownik banku przedstawił uczniom formy efektywnego oszczędzania oraz korzyści ze znajomości matematyki w obliczeniach bankowych.
W listopadzie rozegrano turniej szachowy dla uczniów klas V i VI. Zwycięzców przedstawimy 19 grudnia. podczas podsumowania działań projektowych.

2018-12-03 21:22:58        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

Dziel się uśmiechem

Program edukacyjno – profilaktyczny: ”Dziel się uśmiechem” jest realizowany w klasach I - III  i  IV-VI.
Program jest realizowany od października 2018 r. Do 14 czerwca 2019 r. Celem programu jest edukacja dzieci w wieku 5-13 lat na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

2018-12-03 09:58:38        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch

VIc na historycznym szlaku

W środę 28 listopada poznawaliśmy naszą historię, na wycieczce w Warszawie. Rozpoczęliśmy zwiedzaniem i lekcją muzealną w Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Następnie przenieśliśmy się do Parku łazienkowskiego, gdzie zwiedzaliśmy Pałac na Wodzie, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W przededniu rocznicy Powstania Listopadowego byliśmy w dawnych koszarach podchorążych i przy popiersiu Piotra Wysockiego.

2018-11-30 15:12:33        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Tydzień Walki z Nałogami

W dniach 26.11.2018 r. - 30.11.2018 r. w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły odbędzie się akcja pt. „Tydzień Walki z Nałogami”.

Harmonogram działań

2018-11-22 21:38:26        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Giec

Śniadanie daje moc

27 listopada uczniowie klas l-lll  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", która propaguje zdrowe odżywianie wśród dzieci. Drugie śniadanie było zdrowe i kolorowe, a co najważniejsze przygotowane samodzielnie.

2018-11-28 21:39:11        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska