PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji

Szczegółowe informacje na stronie

2018-06-13 21:35:10        dodał(a): mariola

Spotkanie na Uniwersytecie Jagiellońskim

Jak funkcjonuje kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego, szczególnie Instytut Spraw Publicznych, jak działa biblioteka uniwersytecka oraz Studenckie Koło Naukowe “Badacze Rozwoju”, o tym, mogliśmy przekonać się, korzystając z zaproszenia absolwentki naszej szkoły, “klubowiczki” Szkolnego Klubu Europejskiego “Młodzież dla Europy” - Izy Rybickiej, obecnie studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

2018-06-14 23:11:19        dodał(a): mariola

W pogoni za smokiem wawelskim

Trzy dni na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gra terenowa, poszukiwanie odpowiedzi, jakimi śladami podążał smok wawelski, chcąc dostać się na Wawel, jaki napis widnieje na tablicy na krakowskim rynku, nad datą, której suma cyfr = 13, druga i czwarta cyfra z daty jest najmniejszą trzecią liczbą trójki pitagorejskiej, a jednocześnie trzecią liczbą pierwszą…oczywiście debata oksfordzka z tezą: “Ziemniaki są lepsze niż makaron”, rozwiązywanie krzyżówek, gra w niecodzienne ‘papier-nożyce-kamień’, aby stać się tzw. ’superkurą’ i wiele, wiele innych…

2018-06-14 23:06:49        dodał(a): mariola

Głosowanie na maskotkę miejskich obchodów 100-lecia niepodległości w Radomsku

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, poprzez które zostanie wybrana maskotka Miejskich Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Głosowanie potrwa do 13 czerwca.
Laleczka z największą liczbą głosów zostanie wybrana na maskotkę Miejskich Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

GŁOSOWANIE

2018-06-06 16:20:32        dodał(a): mariola

Podsumowanie projektu kl. IIB

Dnia 6 czerwca 2018 roku odbyło się podsumowanie projektu pod tytułem "Radomsko i okolice na dwóch kółkach", zrealizowany przez klasę IIB. Na prezentacji pojawili się nauczyciele, rodzice oraz Pan Dyrektor Radosław Bartnik.
W czasie projektu zaprezentowano jak odpowiednio przygotować się do jazdy na rowerze, czyli jak się dobrze odżywiać lub jakie należy posiadać wyposażenie, aby pojazd był dopuszczony do ruchu drogowego. Zostało również pokazane jak bez żadnego problemu wykonywać naprawy w rowerze oraz poruszona była kwestia kolumn rowerowych i bezpieczeństwa na drodze.

2018-06-12 08:40:25        dodał(a): mariola

Rozstrzygnięcie Konkurencji z Dnia Sportu

Bieg na 60 m

Dziewczęta

I miejsce                       Agata Smędzik              kl. VIIa

II miejsce                      Alicja Mossur                kl. VIc

III miejsce                     Alicja Laskowska          kl. VIb

2018-06-11 18:25:30        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Blada

Konkurs znajomości języka niemieckiego "Adler"

W czwartek, 7 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs znajomości języka niemieckiego dla klas VII „Adler”. Wzięło w nim udział 16 uczniów z wszystkich klas siódmych. Uczniowie rozwiązywali test leksykalno – gramatyczny, prezentując wysoki poziom umiejętności językowych. Oto wyniki konkursu: I miejsce – Aleksandra Gawin, kl. VII a II miejsce – Stanisław Cieciura, kl. VII c III miejsce – Maciej Olejarczyk, kl. VII a Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2018-06-11 15:13:01        dodał(a): mariola        Autor: p. B. Łopusińska

Rodzinne święta - Dzień Mamy i Dzień Taty

W dniu 6 czerwca uczniowie klasy 1 a zaprosili do szkoły swoich rodziców, aby uczcić rodzinne święta Dzień Mamy i Dzień Taty.
Nasi milusińscy z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali radosne piosenki. Zabawiali też swoich gości skeczami. Na zakończenie podarowali rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Imprezie towarzyszyła prawdziwie rodzinna atmosfera.

2018-06-11 10:15:23        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska