PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Patriotyzm: obowiązek czy potrzeba serca?

Opatriotyzmie, o pokoleniu “Kolumbów”, o ikonach patriotyzmu, o symbolach narodowych…i nie tylko.

O tym wszystkim dyskutowaliśmy dziś w MDK-u wspólnie z naszymi Absolwentami, uczniami II LO w Radomsku, ZSE w Radomsku, ZSP nr 1 w Radomsku.

Jak przebiegała debata?

2018-05-31 22:25:50        dodał(a): mariola

Od ojców założycieli…do “Polska w UE”

Od “ojców założycieli zjednoczonej Europy”, przez caaaałe kalendarium Unii Europejskiej, aż w czterech miejscach w szkole, przybliżaliśmy dzisiaj tematykę Unii Europejskiej uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły.

- Na naszym stoisku był quiz z wiedzy o UE, w którym mozna było wygrać proeuropejskie babeczki, przewodnik o wspólnej walucie - euro, a jako główna nagroda - publikacja “Europa w 12 lekcjach”.

2018-05-31 22:25:50        dodał(a): mariola

Konkurs literacki ”Pomocna dłoń”

W marcu 26 uczniów z klas IV-VII i gimnazjum wzięło udział w szkolnym konkursie literackim pn.”Pomocna dłoń”- na opowiadanie lub wiersz, które były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII i II-III gimnazjum. Podczas apelu z okazji Święta Konstytucji 3. Maja zwycięzcy otrzymali nagrody (książki).

2018-05-29 22:46:40        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Dlaczego warto pomagać?

W środę 16 maja br. odbył się apel na temat pomagania, w którym wzięli udział uczniowie klas I-IV PSP7. Celem przedsięwzięcia było promowanie idei wolontariatu. Uroczystość rozpoczęła się od  scenki rozgrywającej się w lesie wśród zwierząt. Przykład borsuka – głównego bohatera przedstawienia – uświadomił wszystkim, że warto pomagać, bo nie wiadomo, kiedy sami możemy być w potrzebie.

2018-05-28 22:02:55        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Kolejny sukces Marysi Łuszczyn

Kto wchodzi w skład Zgromadzenia Narodowego? Kto tworzy Radę Gabinetową? Kto i kiedy może ogłosić stan wyjątkowy? …i caaaała masa innych pytań związanych z Konstytucją, funkcjonowanie państwa. Z takimi zagadnieniami zmagali się uczestnicy zorganizowanego w PSP 6 w Radomsku, Międzyszkolnego konkursu ph. “Obywatel w demokratycznym państwie”.

2018-05-27 23:37:27        dodał(a): mariola

Konkurs "Piękna nasza Polska cała"

Uczennice klas trzecich reprezentowały szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Piękna nasza Polska cała". Maja Anysz z IIIb zdobyła I miejsce, a Julia Hofman z kl. IIIc  uzyskała wyróżnienie.

2018-05-24 22:46:08        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Międzyszkolny Konkurs Piosenki „FANTAZJA”

W środę 23 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki „FANTAZJA”. III miejsce w kategorii klas 0-II zajęła uczennica klasy II a Aleksandra Kułak. Ola zmierzyła się z utworem „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”.
Natomiast w kategorii kl. V-VII uczennica Magdalena Kierasińska wyśpiewała I miejsce. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczennic i życzymy kolejnych sukcesów. Serdecznie gratulujemy.

2018-05-24 22:27:49        dodał(a): mariola

Spotkania z rodzicami

Dyrektor PSP 7 informuje, że
w środę 23 maja br. odbędą się spotkania z rodzicami wg. następującego porządku:

godzina 17.00 - klasy 0 - 5,
godzina 18.00 - klasy 6 - 7 oraz 2 i 3 gimnazjum.

2018-05-21 12:29:47        dodał(a): mariola

Turniej Siatkówki Dziewcząt "Młodziczek"

W dniu 19.05.2018 roku odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt "Młodziczek" rok 2003/2004 w Zduńskiej Woli. Zarówno UKS Zduńska Wola jak i Libero Pajęczno zakończyły sezon Ligi Młodziczek 2017/2018. Wyniki spotkań: 1. UMLKS Radomsko - UKS Zduńska Wola 2:1 2. UMLKS Radomsko - Liero Pajęczno 1:2 3. UKS Zduńska Wola - Libero Pajęczno 0:2 Dziewczęta po bardzo wyrównanych meczach ostatecznie zajęły 2 miejsce w turnieju.

2018-05-21 23:17:00        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Konkurs "Mój Talent"

W środę 16 maja w Szkole Podstawowej w Kietlinie odbył się konkurs "Mój Talent". Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów, a wśród nich Oliwia Kopiec z kl. 5c, która zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VI. Oliwka zmierzyła się z utworem Beyonce "Runnin' (Lose it all) i zachwyciła konkursowe jury. Gratulujemy Oliwce nagrody, a rodzicom tak uzdolnionej córki.

2018-05-17 22:51:56        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska - Serwa