PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji
Rekrutacja #3
Znamy potrzeby społeczne w edukacji! Więcej informacji

Szkolny Konkurs Literacki

W miesiącu grudniu 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Literacki na prozę dla dzieci i młodzieży klas IV-VII na temat: „Nie akceptuję takiego zachowania”. Zrealizowany został  w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła” .
Celem konkursu było propagowanie zachowań przeciwdziałania agresji i przemocy w szkole, kształtowanie pozytywnych postaw przeciwstawiania się agresji w grupie rówieśniczej, rozwijanie kultury języka polskiego i zdolności literackich.

2018-01-03 22:14:26        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy III c, którzy przygotowali pod kierunkiem p. M. Tasarz i I. Traczyk przedstawienie pt."Czwarty król".

2018-01-02 21:50:20        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Solidarność. Podaj dalej!

Jak można najlepiej zakończyć stary rok a jednocześnie rozpocząć, z przytupem, nowy? Oczywiście wynikami rekrutacji do nowego ogólnopolskiego programu “Solidarność. Podaj dalej!”.

Tak, to już oficjalnie, jest nam BARDZO miło, ponieważ nasza szkoła znalazła się w gronie zaledwie jedenastu z całej Polski, w której realizowany będzie program “Fundacji Szkoła z Klasą” - “Solidarność. Podaj dalej!”.

2017-12-27 22:56:02        dodał(a): mariola        Autor: SKE

Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji

"Tuż przed Świętami w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, Panią Agnieszką Kropisz oraz Panem Henrykiem Gawęckim. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu uczniów podczas ferii zimowych, jak zachowywać się bezpiecznie na drodze, ale także podczas wypoczynku zimowego, szczególnie w okresie zabaw sylwestrowych.
2017-12-27 22:56:02        dodał(a): mariola

Projekt "Zdrowa Ja" w PSP 7

Od dwóch tygodni grupa 15-letnich uczennic naszej szkoły nosi specjalne opaski monitorujące ich aktywność fizyczną. Dziewczyny właściwie nie zdejmują opasek, mają je podczas snu, kąpieli, lekcji... a swoją aktywność mogą obserwować za pomocą specjalnej aplikacji na telefon. Biorą także udział ankietach i spotkaniach dotyczących zdrowego trybu życia. Wszystko to za sprawą projektu "Zdrowa Ja" realizowanego przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.

2017-12-21 22:33:56        dodał(a): mariola        Autor: p. Ł. Stępień

Szopki bożonarodzeniowe

Uczniowie klasy III b przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia wykonali w klasie przepiękne szopki bożonarodzeniowe. Dla rodziców i najbliższych przygotowali bożonarodzeniowe upominki; świąteczne doniczki ozdobione własnoręcznie techniką dekupaż.

2017-12-21 21:57:27        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

I edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów, który jest ściśle związany ze Świętami Bożego Narodzenia, a te z kolei są obchodami wydarzeń dotyczących przyjścia Syna Bożego – Jezusa Chrystusa. Polska posiada największą liczbę pieśni bożonarodzeniowych- niemal dwieście kolęd!
2017-12-21 21:45:47        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska - Serwa

Przedstawienie dla gości z Kiryat Bialik

"Colurful Dreams"- Językowe koło teatralne PSP7 dn. 18.12 zorganizowało krótkie przedstawienie w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla gości z Kiryat Bialik. Głównym motywem przedstawienia były losy obcokrajowca z Afganistanu w Londynie, który ma do pokonania barierę językową i kulturową.

2017-12-19 19:22:22        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska - Serwa

Pasowanie na czytelników

Książka jest naszym przyjacielem. Tą prawdę poznali uczniowie 19 grudnia w szkolnej bibliotece, gdzie odbyła się ważna uroczystość. W ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa pierwszaki zostały pasowane na czytelników. To święto dla uczniów klas pierwszych przygotowali ich starsi koledzy i koleżanki z klasy IVa.

2017-12-19 19:11:17        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Warsztaty świąteczne

W dniu 7 grudnia grupa dzieci z klasy 1 a wraz z rodzicami zorganizowała rodzinne warsztaty świąteczne. Podczas sympatycznego spotkania powstawały piękne ozdoby - choinki, stroiki, wieńce, anioły krasnale. Pracy towarzyszyła miła atmosfera. Zarówno dzieci i mamy czerpały mnóstwo radości z wspólnie spędzonego czasu.

2017-12-19 19:06:54        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska