PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

"Warsztaty integracyjne decoupage Polska – Izrael"

28 września zaszczyciła nas swoją obecnością grupa młodzieży z Kirjat Bialik.
W ramach zajęć integrujących młodzież z PSP7 i Kirjat Bialik, odbyły się w naszej szkole warsztaty decoupage. Połączone z arte oraz muzykoterapią. Goście na zakończenie zajęć odbili swoje dłonie na drzewach. Na pamiątkę, otrzymali wykonane własnoręcznie podkładki oraz przygotowane przez nauczycieli symboliczne ramki.

2018-10-01 21:03:30        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

Uczniowie z klasy I b oraz ich  młodsi koledzy z "zerówki" wybrali się w piątek na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Skałką" w Przybynowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Skąd się bierze mleko? Dzieci poznały proces powstawania mleka, narzędzia i techniki wyrobu masła, brały udział w degustacji krowiego mleka, własnoręcznie zrobionego masła oraz sera. Dużą atrakcją była lekcja dojenia krówki Marcysi. Poza tym na uczestników czekał słodki poczęstunek, wizyta w zwierzyńcu, zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej oraz wycieczka "Jurajskim Expresem".

2018-09-30 20:29:24        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Dzień uśmiechu 2018

Wrzesień…i tak już od kilku lat…w jaki sposób najlepiej pożegnać lato i rozpocząć jesień? Oczywiście z uśmiechem na twarzy! A jeszcze lepiej w doborowym towarzystwie. Tysiące kolorów, tyle samo rozkojarzonych spojrzeń, ale także odwzajemnionych uśmiechów i cała masa pozytywnej energii. Tak, tak, tak dziś było na ulicach Radomska, z nami w roli głównej.

2018-09-26 21:43:54        dodał(a): mariola

Konferencja proeuropejska “Młodzież dla Europy. Dobre praktyki”. Targi projektów młodzieżowych

Jak zrealizować najlepszy młodzieżowy projekt? Jakie są dobre/słabe strony realizowanych projektów? Jaką tematykę podejmować, aby projekt był atrakcyjny dla młodzieży? Jak stwarzać przestrzeń do działania? Jakie refleksje towarzyszą podczas realizacji projektów? Między innymi o tym dyskutowali, wymieniali się spostrzeżeniami, dobrymi radami, uczestnicy oraz eksperci “I targów projektów młodzieżowych, Radomsko 2018″.

2018-09-26 21:43:54        dodał(a): mariola

Konferencja proeuropejska “Młodzież dla Europy. Dobre praktyki”

Zgromadzonych uczestników, prelegentów, ekspertów, gości przywitali Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku Pan Radosław Bartnik oraz opiekun SKE Młodzież dla Europy - Pan Tomasz Mazur. Następnie głos zabrał prezydent miasta Radomsko, Pan Jarosław Ferenc.

Konferencja rozpoczęła się od występu muzycznego Wiktorii Banaszek, obecnie uczennicy II L.O. w Radomsku, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku oraz oczywiście PSP 7 w Radomsku, naszej klubowiczki.

2018-09-26 21:27:56        dodał(a): mariola

Sukces Maksymiliana Kępińskiego VIIIb

W dniach 14-17 września odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym, podczas których Maksilian Kępiński zajął III miejsce. Brązowy medal Maks wywalczył w kategorii ostrej amunicji. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych strzeleckich wygranych!

2018-09-26 21:15:47        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

V edycja Programu mPotęga

Od września do grudnia bieżącego roku realizowany będzie w naszej szkole projekt matematyczny skierowany do uczniów klas IV-VI pod nazwą "Stawiam na matmę", który otrzymał dofinansowanie w wysokości 5000 zł. w V edycji Programu mPotęga. PSP 7 już po raz kolejny uzyskała środki z fundacji „Dobra Sieć”. Wcześniejsze przedsięwzięcia to „Radomszczańskie symetrie”, „Matematyczne podróże małe i duże”, „Z matematyką za pan brat” czy „Matematyka jest wszędzie”.

2018-09-26 08:04:12        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

RAJD ROWEROWY „ŚLADAMI HISTORII”

W ramach imprez organizowanych w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowano 20 września w naszej szkole rajd rowerowy „Śladami historii”. Uczniowie klasy III b gimnazjum i jeden uczeń z klasy VII, wyruszyli wraz z nauczycielami wychowania fizycznego w trasę liczącą 55 kilometrów. Odwiedziliśmy miejsca pamięci związane z II wojną światową. Byliśmy w Jasieniu, Kotfinie, gdzie znajdują się tablice poświęcone ofiarom wojny oraz w Ewinie, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający Bitwę pod Ewiną.

2018-09-24 21:42:37        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Jasnos

Turniej eliminacyjny ''Młodziczki''

W dniach 22-23 września 2018 odbył się turniej eliminacyjny ''Młodziczki'' rocznik 2004, 2005 w Ozorkowie. Do tej ligi zgłosiło się 30 zespołów. W wyniku losowania siatkarki z Radomska trafiły do grupy A, w której było 8 zespołów. W grupie A1 występowały następujące zespoły: Aleksandrów Łódzki, który przez ostatnie trzy lata zajmował I miejsce w tych rozgrywkach, UKS Ozorków - gospodarz turnieju oraz klub Libero Pajęczno.

2018-09-24 21:17:36        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Spotkania z rodzicami

Dyrektor PSP 7 informuje, że
w środę 19 września br. odbędą się spotkania z rodzicami wg. następującego porządku:

Rodzice uczniów klas I-V godzina 16.30
Rodzice uczniów klas VI-VIII oraz 3 klas gimnazjum godzina 17.30