PSP 7 RADOMSKO

2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Solidarność. Podaj dalej! Piszemy kartki pocztowe

To był dla nas wyjątkowy dzień, z niekończącą się ilością wątków tolerancyjnych, antydyskryminacyjnych, otwartości na drugiego człowieka, poszanowania jego praw… To był także bardzo pracowity dzień, przez ponad trzy godziny tworzyliśmy kartki pocztowe, adresowane do wybranych osób w Polsce, ściśle odwołujące się do dziewięciu fotografii, dokładnie omówionych na wcześniejszych warsztatach z analizy obrazu. 

2018-03-21 22:18:44        dodał(a): mariola

Uczniowie z IIIB w ZSE-E

W poniedziałek, 19 marca w Zespole Szkól Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku zorganizowano "Dzień bezpiecznego internetu", na który zaproszono uczniów z klasy III B Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. Dzieci oglądały filmiki i wykonywały ćwiczenia, wszystko pod czujnym okiem wychowawczyni oraz nauczycieli z „elektryka”.

2018-03-21 22:18:44        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Misterium Paschalne

W niedzielę 18 marca w naszej parafii odbyło się Misterium Paschalne. Była to refleksja nad znakiem krzyża i męką Jezusa. W  role wcielili się uczniowie klas V przygotowani przez p. M. Ćwiek oraz p. I. Traczyk. Występ uświetnił chór pod kierownictwem p. A. Grzywnej

2018-03-20 21:25:16        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Ćwiek

IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Dnia 14 marca uczennice klas gimnazjalnych Natalia Wężyk (III C) i Kinga Mruklik (II B) wzięły udział w łódzkim półfinale  IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL. Ravensbruck" pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy, którego organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej. 

2018-03-20 21:09:16        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

Dzień Babci i Dziadka w I a

Z okazji wyjątkowego święta klasa I a zaprosiła babcie i dziadków na wspólną uroczystość. 23 stycznia do naszej szkoły przybyli zacni goście. Dzieci zaprezentowały wspaniałą inscenizację na cześć swoich ukochanych babć i dziadziusiów. W zabawnych wierszach i piosenkach ukryła się cała wdzięczność i miłość wnuków. Seniorzy ze wzruszeniem obserwowali popisy dzieci, które z radością prezentowały zdolności artystyczne. 

2018-03-20 15:00:13        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Zaczytani

Dziękuję całej społeczności szkolnej. Wasze zaangażowanie spowodowało, że zebraliśmy aż 170 książek. Brawo Wy!
Teraz czeka nas ogrom pracy.
⭐️

2018-03-19 21:23:21        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Brawo Kacper!

Rewelacyjną wiedzą wykazał się Kacper Guziak uczeń klasy VIa. W wojewódzkim (kuratoryjnym) Konkursie Historycznym dla uczniów szkół podstawowych bez problemu pokonał szczeble szkolny i rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim. Finał wojewódzki dla 64 najlepszych uczniów, spośród 1900 biorących udział, odbył się w Łodzi. Laureatami Konkursu zostali uczniowie, którzy zdobyli 90% punktów, Kacper uzyskał 85%, możliwych do zdobycia punktów i uzyskał tytuł finalisty. 

2018-03-17 00:48:34        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Konkurs na sobowtóra św. Patryka

16 marca podczas obchodów Dnia św. Patryka, patrona Irlandii, zorganizowany został konkurs na sobowtóra. Najlepiej zaprezentowały się dwie uczennice: Maria Wojtecka 4d oraz Daria Wąsowicz 7b! Gratulujemy pomysłu! Uczennice otrzymają punkty zgodne z WSO oraz dyplomy.

2018-03-17 00:16:52        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Dzień św. PATRYKA

Czy Dzień św. PATRYKA jest dniem wolnym od pracy w Irlandii?
Jak nazywały się ludy, które porwały św. PATRYKA?
Jaką pracę wykonywał św. Patryk jako niewolnik? Te i inne pytania usłyszeli dzisiaj uczniowie naszej szkoły podczas przerw.

2018-03-17 00:07:30        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Bezpieczny Internet

W czwartek na górnym korytarzu PSP odbyły się zajęcia dla klas I-III dotyczące Bezpiecznego Internetu, przeprowadzone przez nauczyciela informatyki. Było to jedno z kilku przedsięwzięć zorganizowanych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie najpierw wysłuchali wykładu - Jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw Internetu, o jego mocnych i słabych stronach, jak chronić dane osobowe, jak tworzyć bezpieczne hasło oraz gdzie zwrócić się, jeśli coś jest nie tak!. 

2018-03-16 00:03:59        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska