PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie klas 4a i 4d wybrali się pod opieką wychowawców, opiekunów oraz przewodnika Pana Wojciecha Kołodziejczyka na wycieczkę do Wrocławia. Pogoda sprzyjała do samego końca. Wrocław prezentował się cudownie, a w planie wycieczki znalazły się min. takie punkty jak: muzeum Wody "Hydropolis", Ostrów Tumski, Afrykarium i Oceanarium. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni sił do dalszej nauki.

2018-04-25 19:53:22        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Konsultacje

Dyrektor PSP7 informuje,
że w środę 25 kwietnia br. w godzinach od 17.00 do 18.00
odbędą się konsultacje dla rodziców.

2018-04-24 12:34:47        dodał(a): mariola

Uroczyste podsumowanie Konkursu na Laleczkę Poleczkę

Zapraszamy wszystkich uczestników Konkursu na Laleczkę Poleczkę na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 kwietnia o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku (w sali widowiskowej), gdzie będzie można podziwiać i kupić Laleczki Poleczki. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz radomszczańskiej malarki Justyny Ciupińskiej. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

2018-04-24 05:57:34        dodał(a): mariola        Autor: p.A. Gniłka

Sukces Bartosza z klasy IVa

Opowiadanie pt. "Kropek" napisane przez Bartosza Sapotę - ucznia  klasy IVa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku - zostanie opublikowane w Książce Charytatywnej Dzieci Dzieciom Wydawnictwa Sofijka. Uczeń wziął udział w II edycji projektu. Do stworzenia książki zaproszono autorów bajek w wieku 8-14.  Nadesłano 220 bajek, baśni, opowiadań i historii od młodych autorów z całej Polski. Każda bajka była czytana i oceniana przez co najmniej sześć osób, w tym jedno dziecko.  Książka Dzieci Dzieciom zostanie przekazana do szpitali dziecięcych i bibliotek.

2018-04-24 05:57:34        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wiosna z poezją”

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w SOSW w Radomsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wiosna z poezją”. Nasi uczniowie już po raz drugi uczestniczyli w tym konkursie. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Warsztaty plastyczne

W dniu 11 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastycznych „Sensoryczne symbole autyzmu, a także z zaciekawieniem słuchali „Anielskich bajek” w ramach zajęć terapeutycznych. Zajęcia odbyły się z okazji VI Radomszczańskich Dni Autyzmu w SOSW w Radomsku.

Międzyszkolny Turniej Tańca

W dniu 10 kwietnia 2018 r. dziewczynki z naszej szkoły zdobyły wyróżnienie w Międzyszkolnym Turnieju Tańca organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Radomsku. Uczennice w tym dniu miło i tanecznie spędziły czas.

Dni wolne

Dyrektor PSP 7 informuje, iż 18, 19, 20 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas PSP7 oraz oddziałów gimnazjalnych, z wyjątkiem klas III gimnazjalnych, które w tych dniach piszą egzaminy.

Jednocześnie informuje, iż w tych dniach czynna będzie świetlica szkolna w godz. 8.00 do 16.00.

2018-04-16 15:26:51        dodał(a): mariola

Tydzień Walki z Nałogami

W ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego zorganizowana została w naszej szkole akcja "Tygodnia Walki z Nałogami".

Celem akcji było:

1. uzmysłowienie uczniom, jakie konsekwencje niesie zażywanie substancji psychoaktywnych/szkodliwych (papierosy, narkotyki, alkohol, dopalacze)
  2. budowanie solidarności zespołowej i rywalizacji fair play z rówieśnikami
  3. pozytywne wpływanie na wyobraźnię i sprawność fizyczną
  4. ukazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego
  5. uświadomienie uczniom i nauczycielom praw i obowiązków ucznia
  6. zbadanie poziomu uzależnień wśród młodzieży oraz ich poziomu bezpieczeństwa na terenie szkoły
  7. kultywowanie zwyczajów szkolnych
  8. kształtowanie pozytywnych postaw oraz zachowań, szczególnie w zakresie właściwych relacji rówieśniczych
2018-04-19 11:22:48        dodał(a): mariola